Skandal! To co władze Gdańska chcą zrobić w rocznicę wybuchu wojny przekracza wszelkie granice

Dulkiewicz, rocznica wybuchu wojny. Już niedługo, bo 1 września będziemy obchodzić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. 

Z tej okazji do stolicy pomorza zjadą się delegację z całego świata,  a wśród nich nie zabraknie prezydenta Stanów Zjednoczonych  – Donalda Trumpa. Razem z nim pojawi się również delegacja z Niemiec,  która w szczególny sposób ma zostać przywitana przez włodarzy Gdańska.

1 września to data bardzo istotna zarówno dla Polski, jak i również całego świata. Wypływa z tego wydarzenia bardzo surowa lekcja ukazująca do czego mogą prowadzić wszelkiej maści ideologię totalitarne. 80 lat temu bez wypowiedzenia wojny Polska od zachodu została zaatakowana przez nazistowskie Niemcy. 17 września od wschodu cios wyprowadził związek radziecki, który przyspieszył koniec Kampanii Wrześniowej. W efekcie wybuchu II wojny światowej życie na światowych frontach wojny straciły miliony żołnierzy i cywilów. Ogrom zniszczeń był przerażający patrząc choćby z perspektywy sytuacji Polski. Niestety do dziś straty te nie zostały zadośćuczynione przez sprawców tamtych tragicznych w skutkach wydarzeń.

Skandal z udziałem gdańskiego ratusza. Dulkiewicz przesadziła?

Dulkiewicz, rocznica wybuchu wojny. Już niedługo, bo 1 września będziemy obchodzić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Niestety z powodu zbliżającej się rocznicy wybuchu II wojny światowej doszło do skandalu za sprawą gdańskiego ratusza. Nie ulega wątpliwości,  iż władzę Gdańska starają się polepszyć polsko-niemieckie relację,  lecz w sposób bez wątpienia bardzo nieprzemyślany.

W czym tkwi zatem problem?

Na pierwszy rzut oka w zasadzie w niczym problemu nie ma. Gdański ratusz ma przyjąć niemiecką delegację na kolacji,  a następnie o godzinie 4.45 udać się wspólnie na miejsce obchodów rocznicy. Do tego momentu wszystko wydaję się być w porządku, lecz problem pojawia się w dalszej części planu gdańskiego ratusza.

Po wzięciu udziału w uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej władzę Gdańska i fundacja „Porozumienie” zapraszają na zabawę związaną z… wybuchem wojny,  która pod względem zarówno ekonomicznym jak i społecznym zrujnowała Polskę. Niestety należy podkreślić,  iż nie jest to pierwsza tego typu wpadka gdańskiego ratusza,  który w bardzo zapalny sposób chcę prowadzić relacje polsko – niemieckie do pojednania.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*