Wtargnęli na zakrystię, bo chcieli odprawić mszę. Bili proboszcza różańcem

Brutalny atak w Szczecinie. Do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela wtargnęło trzech mężczyzn. Zażądali szat liturgicznych, bo chcieli odprawić mszę. Po chwili sytuacja przybrała jeszcze bardziej niepokojący obrót. Bandyci zaatakowali księdza i pracownika kościoła. Proboszcza uderzali różańcem po twarzy. Poszkodowani trafili do szpitala, a podejrzewani o napaść mężczyźni – w ręce policjantów.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 28 lipca. Przed godziną 18 do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie wtargnęli nieznani mężczyźni. – Dwóch weszło, trzeci stał na dole, dopominali się o szaty liturgiczne, bo będą odprawiać mszę. Zaczął odzywać się do mnie niezbyt grzecznie, a później była już bójka. Uderzył pracownika kościoła, a później rzucał się do proboszcza, zadał kilka ciosów – powiedziała Radiu Szczecin Mirosława Świętopolska, zakrystianka parafii.

Bandyci pobili księdza prałata dr Aleksandra Ziejewskiego oraz kościelnego Andrzeja Belerskiego. Mężczyzna wspomniał, że napastnicy bili proboszcza różańcem po twarzy. – Przyszło trzech mężczyzn, ja sam dwa razy dostałem w twarz. Księdza proboszcza zaczął obrażać, rzucał wyzwiska. Przyszedł z zamiarem kradzieży i zrobienia krzywdy. Po wszystkim wyszedł uśmiechnięty i zadowolony – dodał pracownik kościoła.

„Diabelska furia”

– Gdyby mnie trafił, to pewnie by zabił. Oni byli w jakiejś diabelskiej furii. Bluzgali, nie będę tego powtarzał. Kościelny próbował mnie zasłonić, też go uderzyli i ma szwy. Popychali panią zakrystiankę – relacjonował TVP Info duchowny.

Poszkodowani trafili do szpitala. Szczęśliwie nic poważnego im się nie stało. – Sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku, a my gdy tylko otrzymaliśmy zgłoszenie, podjęliśmy bardzo szybkie działania, w wyniku których zatrzymaliśmy tych trzech mężczyzn na terenie Szczecina – powiedział Fakt24 st. sierż. Paweł Pankau ze szczecińskiej policji.

Mężczyźni podejrzewani o brutalny atak mają od 27 do 53 lat i są znani funkcjonariuszom. Byli już wcześniej notowani.

RADIO SZCZECIN

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*