Tak, to się wydarzyło naprawdę. Rydzyk UDERZYŁ w TVP

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że na antenie swojej telewizji, lub radia nie boi się mówić szczerze tego co myśli, jak i nawet krytykować obecnej władzy, z którą przez długi czas był za pan brat. Jednak tym razem redemptorysta poddał krytyce samo TVP i to za działania, o które nikt przy zdrowych zmysłach nie podejrzewałby Telewizji Polskiej.

Tadeusz Rydzyk jest autorem wielu kontrowersyjnych słów i bez wątpienia to wystąpienie będzie się zaliczało właśnie do takich. Już podczas swojego wystąpienia na Jasnej Górze duchowny zaznaczał to, że nie podoba mu się, że w TVP można coraz częściej zobaczyć przedstawicieli LGBT. Fakt, że są oni tam krytykowani, nie ma znaczenia, ponieważ wystarczy to, że po prostu pojawiają się na ekranie.

Jednak nie było to jego ostatnie słowo w tej sprawie, ponieważ ostatnio na antenie swojej Telewizji Trwam również skrytykował władzę, że w ogóle dopuszcza pokazywanie tego typu treści w publicznej telewizji. Tadeusz Rydzyk wypomniał, że rząd w swojej „Dobrej zmianie” zapomniał o duchu.

Tadeusz Rydzyk krytykuje TVP za propagowanie LGBT

Nie da się ukryć, że ostatnio z ust polskich duchownych szczególnie słychać krytykę skierowaną w stronę środowiska LGBT. Zwłaszcza wydarzenia z Białegostoku i podziękowania ze strony miejscowych księży dla wszystkich osób, które pomogły w jakikolwiek sposób, przeciwstawić się Marszowi Równości wzbudziły masę kontrowersji w Internecie.

Tadeusz Rydzyk podczas swojego wystąpienia z jednej strony chwali politykę socjalną PiS, jednak z drugiej krytykuje partię, że pozwala, aby na antenie TVP „promowano” społeczności LGBT, poprzez pokazywanie jej przedstawicieli. Podkreśla, że telewizja powinna pokazywać normalną rodzinę.

– Gdzie macie dobrą zmianę? Ale gdzie jest duch? Dlaczego ci, którzy mówią o „dobrej zmianie” nie dbają o ducha? Do kościoła chodzicie i Jezus was tego uczy? Trzeba to naprawić. Telewizja powinna pokazywać prawidłową rodzinę, powinna pokazywać normalność. Nie nazywajmy się konserwatystami. Normalność, a nie konserwatyzm – mówił ojciec Rydzyk.

Jednak Tadeusz Rydzyk na tym nie poprzestał, ponieważ skrytykował również zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie żyjący już polityk wytaczał procesy o mówienie prawdy. Jednak dostało się również prezydentowi Warszawy, który również ma działać tak, aby w swoim mieście osłabić pozycję katolików.

 – Zobaczmy co jest w Warszawie, jakie tam jest osłabianie katolików. Prezydent miasta chce, by była tylko jedna godzina tygodniowo religii w szkołach. W dodatku na pierwszej lub ostatniej lekcji, czyli po prostu – żeby nikt nie przychodził. Ile już razy bywa tak, że religia jest o godz. 7 rano. Który z uczniów przyjdzie? To jest obliczone w sposób faryzejski. Oni mówią, że są tolerancyjni, że są za prawami, ale właśnie tak traktują religię – dodaje Rydzyk.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*