Giżycko. Wyrok ws. awantury w hotelu, są kary dla oficerów

kary dla oficerów

Sąd skazał na karę grzywny trzech oficerów, którzy w 2016 r. wszczęli burdę w luksusowym hotelu w Giżycku. Wojskowi byli agresywni i pobili interweniujących policjantów. Ich obrońcy odwołali się od wyroku.

Ponownie sprawa awantury sprzed 3 lat zostanie rozpatrzona 12 września. O terminie rozprawy poinformował Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Adwokaci wojskowych nie zgadzają się z wyrokiem. Sąd wymierzył oskarżonym grzywny: Arkadiuszowi K., który został uznany również za winnego naruszenia nietykalności cielesnej pracownika hotelu – 9,6 tys. zł, Piotrowi B. – 10 tys. zł, a Robertowi J. – 7,2 tys. zł.

Proces oficerów rozpoczął się w marcu 2017 r. i trwał dwa lata. Rozprawy odbywały się z wyłączeniem jawności, ponieważ niektóre z czynów objętych aktem oskarżenia dotyczyły pomówienia i znieważenia innej osoby.

Przypomnijmy, że do incydentu w hotelu w Giżycku doszło we wrześniu 2016 roku. Oficerowie służyli wówczas w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Z powodu zachowania pijanych gości obsługa wezwała patrol. Wojskowi stawiali opór i byli agresywni, więc wezwano na pomoc drugi patrol.

W trakcie wyprowadzania mężczyzn doszło do szarpaniny, interweniujący funkcjonariusze doznali urazów. Podczas zajścia wojskowi byli ubrani po cywilnemu. Późniejsze badanie wykazało, że mieli od 1,2 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Przesłuchani przez prokuratora w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Zaraz po incydencie w giżyckim hotelu ówczesny dowódca 15. Brygady zdecydował o zwolnieniu tych wojskowych z zajmowanych stanowisk. Natomiast Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podjął wtedy decyzję o wszczęciu procedury usunięcia oficerów ze służby wojskowej w związku z wydarzeniami w Giżycku.

WIADOMOSCI.WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*