Polska zaatakowana przez USA! Poważne oskarżenia

Polska zaatakowana przez USA

USA oskarża Polskę. Polskie władze od dłuższego czasu toczą walkę o prawdę historyczną z zakłamanymi zachodnimi mediami głównie z USA. Niestety, co jakiś czas na ich łamach słyszymy o „Polskich obozach śmierci”. , USA atakuje Polskę, Polska zaatakowana, ambasada RP, Żydzi w Stanach Zjednoczonych. Kolejne oskarżenia wobec Polski

Atak na Polskę w USA

Amerykańska stacja Fox News podała na swojej antenie informację o deportowaniu z USA do Niemiec, niemieckiego zbrodniarza wojennego – Jakiwa Palija. Mężczyzna sprawował funkcję strażnika w obozie niemieckim w Trawnikach. Stacja przy tej okazji dopuściła się użycia skandalicznego sformułowania „polski obóz śmierci”!

W tej sprawie interwencje podjęła ambasada w USA, która na Twitterze zamieściła wpis, w którym protestuje przeciwko takiemu „pisaniu historii na nowo”.

– Fox News, doceniamy Waszą relację dotyczącą kolejnego zbrodniarza wojennego, który został pociągnięty do odpowiedzialności. Jednak NIE wprowadzajcie w błąd swoich widzów, pisząc na nowo historię. Obóz Pracy Trawniki był niemieckim nazistowskim obozem w okupowanej Polsce.

Nie brakuje w internecie głosów, że Polska strona, zamiast pisać tweet’y, powinna od ręki wysłać wezwanie do sądu dla amerykańskiej stacji telewizyjnej. Niestety tego typu sytuację kończą się najczęściej bezrefleksyjnymi przeprosinami.

Niemiecka odpowiedzialność

Zagłada Żydów ma miano Holocaustu lub Shoah, Szoa. Był to proceder ludobójstwa, który pochłonął około 6 milionów europejskich Żydów. Pełnia odpowiedzialności za te wydarzenie spoczywa bezdyskusyjnie na nagrodzie niemieckim.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*