WSTRZĄSAJĄCE słowa Rydzyka ws. pedofilii. Katolicy oburzeni, wielka burza w mediach

słowa Rydzyka ws. pedofilii

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny szokuje. Toruński biznesmen i duchowny postanowił w ostrych słowach skomentować film Tomasza Sekielskiego. To co powiedział znany z kontrowersyjnych opinii szef Radia Maryja wstrząsnęło nawet katolikami. Aż tak dosadnych słów nikt nie mógł się spodziewać.

Taeusz Rydzyk to jedna z tych osób, których kontrowersyjne opinie elektryzują polską opinię publiczną. Duchowny, który na bieżąco zabiera zdanie w ważnych tematach dla polskiej opinii publicznej, postanowił opowiedzieć o tym, co sądzi o problemie pedofilii w organizacji polskiego Kościoła katolickiego i jak bardzo jest przeciwny obrazowaniu kleru w formie pedofilów. Te słowa stanowczo szokują i pokazują bardzo negatywne oblicze toruńskiego redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk zabiera głos w sprawie pedofilii w kościele. Przerażające słowa duchownego

O ile słowa wypowiadane przed redemptorystę bardzo często znajdują się na okładkach pierwszych stron gazet, to tym razem toruński duchowny zdaje się przekroczyć pewną granicę. Prezes Radia Maryja postanowił całkowicie zbagatelizować skandal dot. pedofilii w organizacji, sugerując, że za problemem wykorzystywania seksualnego młodzieży stoi wiele okoliczności, takich jak chociażby obecne trendy kulturalne, które często przekraczają umowne zasady obyczajowego tabu.

Ponadto, Tadeusz Rydzyk, usprawiedliwiając niejako księży pedofilii, mówił, że ich misja obciążona jest często bardzo dużą odpowiedzialnością i atakami ze strony społeczeństwa.

– Ilu księży, również w Polsce, doświadcza codziennych prześladowań, napaści – słownych i innych – w szkołach, na ulicach. Jak wielka musi być miłość, która kieruje tymi ludźmi? – mówił Rydzyk

Film Sekielskiego zaatakował kościół

O ile Rydzyk starał się nie wymieniać nazwiska dziennikarza w trakcie swojego przemówienia, o tyle zwrócił uwagę, na to, że film Sekielskiego wpisuje się w trend atakowania instytucji Kościoła katolickiego. Według duchownego, „Tylko nie mów nikomu” jest jednym z etapów zwalczania kleru w Polsce.

– To są zorganizowane działania, które już przetestowano za granicą. Mieliśmy już maczugę antysemityzmu, nazizmu, nacjonalizmu, faszyzmu, teraz wyciągnięto maczugę pedofilii. Za tym wszystkim stoi nienawiść. Czy to jest uczciwe, czy to jest troska? To jest walka z Kościołem, obliczona na jego zniszczenie. Grzech należy wyrywać, ale nie niszczyć człowieka, nie niszczyć Kościoła. Bo Chrystus jest miłością – powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*