PILNE: Mocna odpowiedź Andrzeja Dudy na reportaż Tomasza Sekielskiego

Mocna odpowiedź Dudy

Duda Sekielski. Film Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu” rozbudził olbrzymią dyskusję w polskim społeczeństwie. Nie brakuje opinii, które wprost wskazują na zaostrzenie kar za tego typu przestępstwa przeciwko wolności seksualnej dzieci.

Wysokie kary za czyny pedofilskie

W całej sprawie padły już pierwsze propozycje zaostrzenia przepisów dotyczących czynów zabronionych o zabarwieniu stricte pedofilskim. Według nieoficjalnej jeszcze propozycji rządu kara za naruszenie wolności seksualnej dziecka ma wzrosnąć aż do 30 lat pozbawienia wolności. Ma być to górny limit ustawowy. Pracę nad projektem mają ruszyć wkrótce. Ministerstwo sprawiedliwości zakomunikował, że nie ma zamiaru zwlekać z rozpoczęciem prac w tej materii problemu.

Duda Sekielski. Andrzej Duda o pedofilii w polskim kościele

Film autorstwa Tomasza Sekielskiego bez wątpienia rozbudził sporą dyskusję w polskim społeczeństwie oraz przede wszystkim na polskim podwórku politycznym. Głos w sprawie filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim kościele zabrali czołowi Polacy politycy. Wśród nich jest również prezydent Rzeczypospolitej Polski, Andrzej Duda.

– Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie. Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko. Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!

– Napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Materiał redaktorka Sekielskiego bez wątpienia daje sporo do myślenia na temat zjawiska pedofilii. Niestety aktualnie widzimy nadmierne wykorzystywanie tego problemu i skrajne ograniczanie go do jednego środowiska, które nie jest jedynym jego źródłem.

Bardzo dosadnie mogliśmy się o tym przekonać wczoraj, kiedy to członkowie partii wiosna na czele ze swoim liderem łamiąc wszelkie przepisy prawa, chcieli urządzić emisję filmu na budynku należącym do kurii gdańskiej. W całym zdarzeniu interweniowała policja. Zdaniem Roberta Biedronia było to pogwałcenie jakichkolwiek zasad wolności słowa. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, iż respektowanie i wykonywanie czyjegoś prawa nie może mieć miejsca przy jednoczesnym pogwałcenie praw osoby drugiej. Niestety ta zasada okazała się zupełnie obca liderowi Wiosny, który bez tak elementarnej wiedzy chcę zostać w przyszłości premierem polskiego rządu.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

5 Komentarze

  1. Kara za morderstwo z premedytacją – od 8 do 25 lat więzienia. Kara za pedofilię (gwałty, molestowania, masturbacje, współżycia itp., w których dziecko nie zostaje zabite lub prostytuowało się) – 30 lat więzienia. Czy tylko ja widzę, że PiS uprawia „polityczną pedofilię” na emocjach troski o dzieci, które wyłączają ludziom zdrowy rozsądek? Jako adwokat powiem, że od tego co proponuje PiS to mózg staje. I co dziwne, nawet nie minął 1 dzień od premiery filmu i już ma gotową ustawę, tylko przepchnąć na fali zainteresowania filmem? Przecież to zaaranżowana zagrywka wyborcza. Gdzie tutaj – patrząc na dysproporcję w relatywizmie moralnym, między karami za zabójstwa a pedofilię?

    • Czy tylko mi się wydaję, że ubolewanie nad zwiększeniem kar,przez ludzi piętnujących pedofilię tylko w KK,to przejaw zwalczania konkurencji przez środowiska LGBT? Wszak za księży będą latarnicy!!

  2. Wymienil pan, nie moj prezydencie, wszystkie organizacje w ktorych nalezy zwalczac pedofilie ale kosciol pan pominal czyli tam jest cacy,otoz nie tam jest najwieksze siedlisko zla ktore nalezy zwalczac a nie zamiatac pod dywan.Przydalo by sie troche obiektywizmu a nie slepo pomijac fakty.

  3. Żaden informator publiczny nie przekaże informacji z przeżyć seksualnych dziecka, jak dorosła osoba po takich przeżyciach w młodym wieku. W moim przypadku opowiadał mi wychowanek sierocińca przykościelnego z obsługą sióstr zakonnych w wieku 65 lat. Swoją historię opowiadał emocjami, całym swoim ciałem, rozumem – widząc i słuchając uprzedzeń do kościoła kogoś takiego, można mieć wrażenie, jak taki człowiek mocno doświadczył losu osoby wykorzystanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*