Polak zaatakowany przez Ukraińców ZMARŁ od ran. Najnowsze informacje

Polak zaatakowany przez Ukraińców

Do konfliktu doszło w jednym ze sklepów sprzedających napoje alkoholowe w Gorzowie Wielkopolskim. 21 kwietnia, po godzinie 20 weszła do niego grupa czterech obywateli Ukrainy. Zaczęli wulgarnie obrażać pracujące w sklepie kasjerki. „Ty k…a polska, nie? Ty dz…a j…a” – jak opisuje portal programu „Interwencja” nadawanego przez telewizję Polsat. Ukraińcy byli pijani.

Przeciw Ukraińcom wystąpiło trzech Polaków, w trakcie bójki do jakiej doszło pod sklepem na pomoc ruszył im jeszcze 40-letni pan Florian. „A Florek, jak to Florek… Zawsze mówił, że on nigdy nie odpuści, on się nikogo nie boi. No, i rozwalili mu głowę o kwietniki” – dziennikarze Polsatu cytują Waldemara, przyjaciela Floriana. Według świadka bójki Ukraińcy trzaskali Polakiem o znajdujące się przy sklepie betonowe murki. Efektem ich działań były poważne obrażenia głowy u pana Florian. Po czterodniowej hospitalizacji poszkodowany zmarł.

Według świadka po pobiciu Polaków Ukraińcy wyciągnęli noże i zaczęli nimi uderzać w szybę zamkniętego sklepu. Następnie uciekli z miejsca przestępstwa i schowali się pobliskiej kamienicy. Tam zostali schwytani przez policjantów. „Ci obywatele Ukrainy posługiwali się  niebezpiecznymi narzędziami w postaci noży. Ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu mężczyzny była niewydolność oddechowo-krążeniowa, spowodowana urazem głowy” – powiedział dziennikarzom Polsatu Roman Witkowski z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Czterech Ukraińców trafiło do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Za spowodowanie pobicia ze skutkiem śmiertelnym, grozi im do 10 lat więzienia.

INTERWENCJA.POLSATNEWS.PL/KRESY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

8 Komentarze

  1. Szczerze… gdybym ja miał coś do powiedzenia wszystkich banderowców bym z Polski deportował.
    Nie dość że niszczą nasz rynek pracy, towarów i usług to jeszcze wyrządzają szkody materialne, dokonują przestępstw i mordują obywateli Polskich. Dość tego !! A zostawić ich moskalom niech z nimi robią co chcą ! ! !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*