Inwestycja ojca Rydzyka pochłonie 144,7 mln. Ma co świętować

Inwestycja ojca Rydzyka

Tadeusz Rydzyk ma co świętować. Powiązana z duchownym fundacja Lux Veritatis dopięła formalności z firmą, która wybuduje muzeum polskiego chrześcijaństwa. Placówkę powołało w tamtym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tadeusz Rydzyk czuje dziś satysfakcję. Wieloletni cel duchownego staje się faktem. Na duchownym i powiązanym z nim biznesie spoczywa teraz spora odpowiedzialność.

Onet poinformował o podpisaniu umowy fundacji Lux Veritatis (ściśle powiązana z o. Rydzykiem) z firmą, która wybuduje muzeum “Pamięć i tożsamość” imienia Jana Pawła II. Przypomnijmy, będzie ono mieściło się w Toruniu.

Mowa o imponującym przedsięwzięciu. Budowa muzeum pochłonie blisko 145 miliony złotych. Firma, która wzięła zlecenie na budowę, Rafako S.A., potwierdziła taki stan rzeczy. Na swojej stronie na Facebooku pokazała nawet wizualizację przyszłego muzeum. Z relacji Onetu wiemy też, że zostanie ono wybudowane w trybie zaprojektuj i buduj.

Muzeum zostało powołane w lipcu 2018 roku na bazie porozumienie ministra KiDzN Piotra Glińskiego i Fundacji Lux Veritatis. Ta ostatnia odpowiada dziś za prawny aspekt przedsięwzięcia. Z informacji fundacji wiemy, że muzeum pokaże Polakom historię chrześcijaństwa w naszym państwie, od jego początków do czasów współczesnych.

Z kolei Radio Zet przypomina, że blisko połowę inwestycje, ok. 70 mln zł, sfinansuje Skarb Państwa. Dotacja dla fundacji Lux Veritatis rozłożona jest na trzy lata (2018-2020). W bieżącym do Torunia poleci największy strumień pieniędzy podatników – aż 55 mln zł.

Licząc od dziś, to znaczy dnia podpisania umowy, wykonawca ma niecałe dwa lata na zbudowanie muzeum.

– Termin na wykonanie umowy wynosi 100 tygodni od dnia zawarcia umowy – poinformowała firma Rafako na swojej stronie na Facebooku.

Z wizualizacji przyszłego muzeum możemy dowiedzieć się m. in. o strefach tematycznych placówki. Wspomniane są takie przestrzenie jak “Kościół przyniósł Polsce Chrystusa”, “Jagiellonowie, droga do potęgi”,czy “Naród bez państwa, ekspozycja nawiązująca do czasów zaborów”.

PIKIO.PL

Więcej postów

1 Komentarz

  1. rydzyku, bo już wkrótce będzie za późno na zadośćuczynienie….”Ona” już stoi za tobą….czujesz pewnie Jej oddech na karku…jestem zniesmaczona pomysłem, projektem i kosztami z tym zwiazanymi. Czemu to ma słuzyć??? Bóg nie pochwala przepychu i luksusu w którym pławi się Kościół Polski…Za te pieniadze niech rydzyk wybuduje dla biednych dzieci, dla sierot prawdziwe domy opieki Bożej, dla samotnych seniorów pensjonaty na ostatnie lata zycia…tyle od nas dostal, niech się teraz odwdzięczy….czekamy na to – no i Bóg moż spojrzy na niego łaskawszym okiem. Pospiesz się

Komentowanie jest wyłączone.