Ksiądz z katedry Notre Dame wypowiedział słowa, które przejdą do historii. „Wszystko uratowane”

Ksiądz Michel Aupetit, arcybiskup Paryża, dał wiernym z całego świata nadzieję. Potwierdził, że katedra Notre Dame, która wczoraj stanęła w ogniu, jest do odratowania.

Ksiądz przekazał swoje słowa za pośrednictwem konta społecznościowego na Twitterze. Hierarcha paryski jest szczególnie wstrząśnięty wczorajszą tragedią. Na oczach całego świata płonął jeden z ważniejszych zabytków Paryża.

Ksiądz z Paryża pełen nadziei. „Wieże i fasada zostały odratowane”

Według „Le Figaro” pożar udało się opanować dopiero o godzinie 4 nad ranem. Wciąż nie ma oficjalnej przyczyny wzniecenia ognia. Mówi się o zaprószeniu ognia w wyniku prac remontowych.

Szczęściem w nieszczęściu jest ocalenie głównej konstrukcji świątyni. Informację w tej sprawie podały francuskie media, bazujące na relacji straży pożarnej. Do modlitwy w intencji narodu francuskiego wezwał wczoraj arcybiskup Paryża Michel Aupetit.

– Módlmy się. Jeśli chcecie, uruchomcie dzwony waszych kościołów, by zaprosić do wspólnej modlitwy – zachęcał wiernych i inne paryskie parafie do modlitwy na Twitterze arcybiskup stolicy Francji.

W sprawie zabrał głos prezydent Francji Emmanuel Macron. Z miejsca zapowiedział odbudowę świątyni.

– To jest niewątpliwie przeznaczenie francuskiego narodu – powiedział, cytowany dziś przez światowe media.

Pierwszy biskup Paryża obwieścił jako pierwszy światu, że niemal pewne jest ocalenie struktury głównej Notre Dame. Ta wiadomość była prawdziwym pokrzepieniem serc dla Francuzów i wiernych z całego świata.

– Drodzy przyjaciele, w tym momencie wydaje się, że wieże i fasada Notre Dame zostały uratowane. Cała diecezja łączyła się w modlitwie z młodymi ludźmi, którzy modlili się przy fontannie św. Michała. Pozostańmy zjednoczeni bardziej niż kiedykolwiek w Nadziei – napisał na Twitterze arcybiskup Aupetit.

TWITTER

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*