Agata Duda publicznie upokorzona przez nauczycieli ze swojej szkoły. Takiego ciosu się nie spodziewała

Agata Duda publicznie upokorzona przez nauczycieli

Agata Duda nie zajęła wyraźnego stanowiska w sprawie ogólnopolskiego protestu nauczycieli. Za brak solidarności z pracownikami oświaty mają żal do pierwszej damy nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Teraz pierwsza dama została publicznie upokorzona. Nie spodziewała się takiego ciosu ze strony dawnych współpracowników.

Agata Duda doskonale zna realia pracy w oświacie. Zanim została pierwszą damą pracowała jako nauczycielka w krakowskim liceum. Dziś, w obliczu strajku pracowników oświaty, Duda nie zabrała konkretnego stanowiska. Pierwsza dama właśnie została publicznie upokorzona.

Agata Duda skrytykowana przez nauczycieli z Krakowa

Na wyraz zawodowej solidarności pierwszej damy liczyły tysiące nauczycieli. Szczególnie jej byli koledzy i koleżanki z krakowskiego II LO im. Jana III Sobieskiego mieli nadzieję, że Duda zajmie stanowisko w sprawie.

Brak reakcji pierwszej damy skłonił kadrę pedagogiczną krakowskiej szkoły do napisania listu otwartego. Nauczyciele są rozgoryczeni jej postawą.

– Przez długi czas mogłaś liczyć na nasze wsparcie. Cieszyliśmy się Twoim sukcesem, a nawet byliśmy dumni, że mogliśmy z Tobą pracować. Tym większe jest nasze rozgoryczenie Twoim brakiem solidaryzmu ze środowiskiem nauczycielskim, z którego się wywodzisz i do którego tak często deklarujesz swoje przywiązanie – piszą w liście otwartym strajkujący nauczyciele z Krakowa.

Pracownicy krakowskiego liceum zaznaczają, że w obliczu masowego odejścia od tablic i klas szkolnych, bierność pierwszej damy, w końcu dawnej nauczycielki, jest co najmniej nie na miejscu. Sama kadra liceum ma zniekształcać swój wizerunek za dawną znajomość z Agatą Dudą. Takiego jednak ciosu ze strony dawnych współpracowników, pierwsza dama nie mogła się spodziewać.

– Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów. Jesteśmy zbulwersowani sposobem, w jaki degradowany jest cały system szkolnictwa, tak ciężko wypracowany przez ostatnie dekady – piszą dalej nauczyciele z krakowskiego LO.

Na koniec rozgoryczeni przypominają, że jako dawna nauczycielka doskonale zna realia pracy w szkole. List kończy się oczekiwaniem na pożądaną reakcję Agaty Dudy.

– Chcemy wierzyć, że nasz list i zawarte w nim emocje skłonią Panią do przemyśleń i podjęcia stosownych działań – czytamy.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

7 Komentarze

  1. A coz ona ma do gadania! Ozdoba prezydencka! Nie ma zadnej funkcji oficjalnej! Musi stac cicho za mezem i nie otwierac buzi! Nawet w imie solidarnosci z bylymi kolegami pracy!

  2. A najlepszy numer jak PAD nie załapie się na drugą kadencję, to tej pani skończy się urlop i będzie musiała wrócić do tej szkoły i spojrzeć koleżankom w twarz. Nawet jej przyjaciele P&S owcy nią wzgardzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*