Schetyna na konwencji KE: Mam do pana Kaczyńskiego trzy pytania

Grzegorz Schetyna podczas niedzielnej konwencji wyborczej zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Lider Koalicji Europejskiej zadał prezesowi PiS trzy pytania.

W niedzielę w Gdańsku odbyła się konwencja regionalna Koalicji Europejskiej przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Podczas wydarzenia głos zabrał lider PO, Grzegorz Schetyna.

„Mam do pana Kaczyńskiego trzy pytania”

– W związku z kolejnymi obietnicami, które słyszymy w tej kampanii wyborczej, mam do pana Kaczyńskiego trzy pytania – mówił Schetyna.

Lider KE przypomniał, że w ciągu ostatnich trzech lat zniknęło ponad 67 tysięcy stad trzody chlewnej. Tysiące osób pozostało bez środków do życia, z kredytami. Ponadto, straty rolników w wyniku zeszłorocznej suszy oszacowano w skali całego kraju na 8 miliardów złotych. –Jak pan pomógł poszkodowanym? – pytał Schetyna.

– Rolnicy pamiętają ten obiecany przez was tysiąc złotych do hektara, dotkniętego suszą, i porównują to z kwotami które otrzymali. Gdzie jest ten obiecany tysiąc złotych, panie Kaczyński?” – kontynuował polityk.

Lider KE poruszył również kwestię interwencyjnego skupu jabłek.

-Sadownicy oddali jabłka we wrześniu i październiku. Wielu do dzisiaj nie otrzymało pieniędzy za to. Zaufali rządowej obietnicy i do dzisiaj wielu czeka na pieniądze – mówił polityk.

Grzegorz Schetyna też ma swoją „piątkę”?

W trakcie regionalnej konwencji KE głos zabrał też Bogdan Borusewicz. Wicemarszałek Senatu oświadczył, że Grzegorz Schetyna… też ma swoją „piątkę”. Polityk odniósł się w ten sposób do wyborczych propozycji Jarosława Kaczyńskiego, które media ochrzciły właśnie „piątką Kaczyńskiego”.

„Jest pięć partii, które się połączyły do wyborów, tych wyborów i jestem pewien, że następne wybory będą jeszcze poszerzone, że nie będę mówił tyko o piątce, ale może o piątce plus” – powiedział Bogdan Borusewicz. Mówiąc o pięciu partiach miał na myśli porozumienie, które zawarły PO, PSL, SLD, Nowoczesna oraz Zieloni. Na tej podstawie powstała Koalicja Europejska.

DORZECZY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*