To on zaatakował byłego prezydenta Siedlec

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o poranny atak na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Jak wynika z informacji Fakt24, napastnik pchnął Kudelskiego nożem. Do ataku doszło pod samym domem byłego prezydenta. Po napaści, 38-latek miał wsiąść do samochodu i odjechać z miejsca zdarzenia.

O zatrzymaniu napastnika jako pierwszy poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Informacje te potwierdziła również na swoim profilu policja uściślając, że zatrzymany mężczyzna ma 38 lat. Mundurowi zabezpieczyli również samochód, którym poruszał się podejrzany.

Wcześniej pisaliśmy, iż napastnik miał oddalić się z miejsca zdarzenia samochodem. – Prawdopodobne dane tego pojazdu są znane. W związku z tym prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia powiązań między tym pojazdem, a sprawcą napaści – mówiła jeszcze przed ujęciem podejrzanego prokurator Krystyna Gołąbek z siedleckiej prokuratury.

38-letni podejrzany został zatrzymany kilka godzin po tym, jak doszło do ataku na Wojciecha Kudelskiego. Mężczyzna miał zostać szybko wytypowany jako podejrzany.Obecnie podejrzany jest przewożony do komendy policji w Siedlcach. Na razie nie wiadomo, czy był on wcześniej notowany.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W ubiegłym roku zrezygnował z ubiegania się o ten urząd i został radnym sejmiku mazowieckiego z ramienia PiS. Jego następcą na stanowisku prezydenta Siedlec został Andrzej Sitnik.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*