„Poroszenko powinien paść na kolana i kajać się przed narodem”

Deputowani z Platformy Opozycyjnej – Za życie twierdzą, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powinien paść na kolana przed Ukraińcami.

„Przez pięć lat rządów Petro Poroszenko nie wdrożył ani jednej ze swoich obietnic wyborczych. (…). Nie było jeszcze takiego rozłamu, separacji i ksenofobii w ukraińskim społeczeństwie. (…). Wszystko, co pozostaje władzom na czele z Petrem Poroszenką w takiej sytuacji, to przegrać (wybory – red.) oraz paść na kolana i kajać się przed ludźmi za pięć lat udręki, biedy i cierpień” – podkreślają politycy z Platformy Opozycyjnej – Za życie.

Ich zdaniem gospodarka Ukrainy jest uzależniona od „kredytowej kroplówki, a władze zastawiły u międzynarodowych kredytodawców pracę kilku przyszłych pokoleń Ukraińców.

Podnosząc ceny na usługi komunalne, niszcząc opiekę zdrowotną i edukację, niszcząc miejsca pracy, reżim Poroszenki skazał miliony ukraińskich rodzin na życie w biedzie. Z kraju ucieka kapitał, wyjeżdżają najlepsi i najbardziej pracowici obywatele – oceniają opozycjoniści.

 

Więcej postów