Kolizja amerykańskich pojazdów wojskowych – kolejną okazją na uzyskanie prawa jazdy?

Kolizja trzech wozów amerykańskiej armii w małopolskim Gnojniku.

Do zdarzenia doszło na DK 75 między Brzeskiem a Nowym Sączem. Jak poinformowała Ewelina Buda, rzecznik komendy powiatowej policji w Brzesku, cztery samochody amerykańskiej armii jechały w kolumnie na Węgry. Dwaj żołnierze trafili do szpitala na badania.

Amerykańskie auta stoją na poboczu i nie powodują utrudnień w ruchu.

Amerykańscy żołnierze mają takie pojęcie o prowadzeniu pojazdów jak krowa o balecie

Trzech amerykańskich żołnierzy zostało rannych, po tym jak ich ciężarówka wbiła się w drzewo w pobliżu Szydłowa w Wielkopolsce. Mundurowych z rozbitego pojazdu musieli wydobywać strażacy.

Wypadek wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 179 w okolicach Piły. – Amerykańska ciężarówka wojskowa zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Wcześniej w regionie padał deszcz i w miejscu wypadku mogło być ślisko – mówi podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

Po wypadku Amerykanie byli zakleszczeni w samochodzie. Z wraku, przy użyciu sprzętu hydraulicznego, rannych wydobyli strażacy.

Żołnierzom udzielono pierwszej pomocy na miejscu, ale niestety konieczna była ich hospitalizacja. – Stan jednego z Amerykanów jest ciężki. Lekarze z pilskiego szpitala zdecydowali o przeprowadzeniu operacji – wyjaśnia policjantka.

Amerykańscy żołnierze należeli do oddziału zaopatrzenia, a samochód przeznaczony był do transportu żywności.

Trasa była zablokowana przez kilka godzin.

Na miejscu pracowali policjanci i Żandarmeria Wojskowa.

W czwartek około godziny 13 pod wsią Malenin, pojazd wojskowy wpadł do rowu. O zdarzeniu szybko poinformowano straż pożarną. – Po dojechaniu na miejsce okazało się, że do rowu wjechał samochód wojskowy, typu HMMWV – terenowy Humvee. Podróżowali nim dwaj żołnierze z Powidza, którzy jechali w kierunku Wrześni – mówi Tomasz Kuliński, naczelnik OSP Witkowo. Wojsko ich wyciągnęło Strażacy bez problemu po angielsku dogadali się z żołnierzami. Na szczęście okazało się, że żadnemu z nich nic się nie stało.

– Naszym zadaniem było więc tylko zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Pojazdu nie musieliśmy wyciągać – wojsko zrobiło to we własnym zakresie – tłumaczy Kuliński.

Prawdopodobnie Amerykanie po prostu wpadli w poślizg. – Nasza jednostka potwierdziła, że w tym czasie nawierzchnia jezdni była śliska – wyjaśnia Kuliński.

Amerykanie bili i byli bici

Umundurowani obcokrajowcy zawsze wzbudzają skrajne emocje. W grudniu tamtego roku amerykański żołnierz został ciężko pobity w Giżycku. Napaść była połączona z rabunkiem. Wojskowy odniósł poważne rany głowy. Wymagana była interwencja chirurgów. Ostatecznie potrzebne było przetransportowanie do amerykańskiego szpitala w Niemczech.

W październiku tego roku natomiast grupa amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Skwierzynie w lubuskim pobiła mieszkańca jednego z miejscowych bloków. Mężczyzna zareagował na toczącą się pod jego domostwem awanturę z udziałem mundurowych. Po zwróceniu im uwagi Amerykanie rzucili się na Polaka, który trafił później do szpitala.

Kolejny GROŹNY wypadek z udziałem armii USA. W wyniku rannych zostało 7 pasażerów

Do wypadku doszło w miejscowości Trzebień na trasie A18 – informuje RMF FM. Bus z amerykańskimi żołnierzami z zjechał do rowu, pojazd dachował.

Na razie policja, nie potrafi stwierdzić z jakich powodów bus zjechał do rowu. Okoliczności wypadku będą badane przez służby.

W wyniku zdarzenia rannych zostało 7 pasażerów busa. To amerykańscy żołnierze, stacjonujący w Polsce. Ranni na miejscu są opatrywani, interweniował również śmigłowiec lotniczego pogotowia.

Uwaga, kierowcy! Droga, na której doszło do wypadku, jest zablokowana. Jak wynika z informacji radia, policja prowadzi samochody na zjazd w rejonie Luboszewa.

MARCIN SZYMAŃSKI

Więcej postów

10 Komentarze

  1. Przecież te pastuchy z Teksasu gdzie nie wyjadą to w coś rąbną a nasz mądry rząd chce żeby ich jeszcze więcej było.Rozwalą Polskę wspólnie z Jankesami.

  2. niedobrze się już robi od tego typu newsów- czy te okupacyjne wojska nie mogą wreszcie raz na zawsze opuścić naszego kraju? Pseudo światli i pseudo oświeceni z pi(s)zdowskiej prawicy ciągle wypominają i wspominają jak to podobno Armia Czerwona okupowała nasz kraj. Jakim trzeba być bezmyślnym obłudnikiem i bezmózgowcem i ignorantem, aby wypominać stacjonujące w Polsce wojska Armii Czerwonej, a nie zauważać okupacyjnych wojsk armii USA.

  3. Od kąd są wojska Amerykańskie wiecznie są wypadki kolizje tylko i wyłacznie z ich udziałem.Wniosek jest taki brak dobrego wyszkolenia kierowców.

Komentowanie jest wyłączone.