Została brutalnie pobita. Bo myśleli, że jest Polką

Polacy za granicą nie zawsze mają najlepszą renomę, co pokazuje ten przykry przykład. Niewinna kobieta została wzięta za naszą rodaczkę i przez to brutalnie pobita. Chodź nie mieści się to w głowie – wydarzyło się naprawdę.

Polacy za granicą są źródłem wielu nieprzyjemnych i oburzających stereotypów na temat naszego narodu. Jesteśmy pojmowani jako alkoholicy oraz złodzieje, ale na szczęście aktualnie coraz częściej się słyszy o tym, że na zachodzie uchodzimy też za bardzo pracowity naród, który nie boi się podjąć żadnej pracy. Niestety podejście niektórych grup do obcokrajowców nadal jest na potwornym poziomie.

Polacy za granicą często nie mają lekko

Podejście do Polaków poza granicami naszego kraju, często może przybierać bardzo negatywny wydźwięk. Zwłaszcza w krajach, do których nasi rodacy i nie tylko oni przyjeżdżają za pracą, ponieważ np. w Wielkiej Brytanii, nawet na przeciętnym stanowisku zarabiają więcej niż wiele osób w Polsce. Niestety doprowadza to czasami do przeświadczenia wśród tubylców, że w ten sposób imigranci zabierają im pracę, co często jest totalną bzdurą.

Wszystko dlatego, że przyjezdni zwykle podejmują się prac, które są płatne na zbyt niskim poziomie dla przeciętnego mieszkańca tego kraju. Jednak niechęć w ten sposób budowana doprowadza często do bardzo nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych sytuacji.

Przekonała się o tym pewna Rumunka, która została omyłkowo wzięta za Polkę. Kobietę napadła grupa nastolatków, którzy ją bardzo dotkliwie pobili. Początkowo napastnicy tylko ją wyzywali, ale kiedy kobieta ich upomniała, że w domu śpią dzieci, a ich krzyki mogą je obudzić – wpadli w dziki szał.

– Uderzali mnie pięściami i kolanami w twarz i głowę. Kazali mi wracać do swojego kraju – pisze kobieta.

W tym momencie nastolatkowie zaczęli bić i kopać kobietę przy jej samochodzie. Ostatecznie Anca Si Piticii uwolniła się spod ataku swoich oprawców i schroniła w domu sąsiadów. Nastolatkowie odjeżdżając zniszczyli jeszcze jej płot oraz samochód. Skąd jednak wiadomo, że kobieta została wzięta za Polkę? Po wyzwiskach kierowanych pod jej adresem.

 – Ty polska c ***, zasługujesz na lekcję – krzyczeli oprawcy.

Anca opisała wszystko na swoim profilu facebookowym i zamieściła zdjęcia swojego obitego ciała. Potrzebna była również hospitalizacja, ponieważ grupa nastolatków nie miała dla niej żadnej litości.

NA TEMAT

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*