Niemcy: Imigrant zgwałcił 11 i 14-latkę… Jedną z nich w bestialski sposób zamordował

W Niemczech rozpoczął się drugi proces Alego B., azylanta z Iraku. 22-latek w innym procesie przyznał się do zabójstwa 14-letniej Susanny. Prokurator z Wiesbaden Sabine Kolb-Schlotter wyjaśniła, że podejrzany uczestniczy w dwóch oddzielnych procesach, ponieważ w drugiej sprawie współoskarżonym jest 14-latek.

– Drugą sprawą Alego B. – o skrzywdzenie 11-letniej ofiary – zajmie się izba ds. młodocianych przestępców – wyjaśniła Kolb-Schlotter.

Alemu B. w tej sprawie postawiono zarzut zgwałcenia dziewczynki. W pierwszym procesie odpowiada za morderstwo i gwałt na 14-letniej Susannie. Irakijczyk do drugiego zarzutu się nie przyznał i twierdził, że ich stosunek był za obopólną zgodą i nie zdawał sobie sprawy z wieku dziewczynki.

Głośna sprawa

Irakijczyk Ali B., prawdopodobnie na początku czerwca 2018 roku uciekł wraz z rodzicami i pięciorgiem rodzeństwa do Iraku. Podróżowali samolotem z Düsseldorfu do Stambułu, a stamtąd do Iraku. Okazuje się, że bilety były wystawione na inne nazwiska niż w dokumentach zezwalających na pobyt w Niemczech, jednak przy wyjeździe nikt tego nie sprawdził.

Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer poinformował, że w nocy z czwartku na piątek kurdyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały w Iraku Alego B.

Był już notowany przez policję

Jak ustalono, Ali B. przebywał w Niemczech od jesieni 2015 roku. W tym czasie był notowany przez policję. Podejrzewano go m.in. o zgwałcenie 11-latki w ośrodku dla uchodźców, w tej sprawie nie udało się jednak zebrać dowodów. Był też zatrzymany za znieważenie policjantki.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.