Rydzyk ma OGROMNY problem! Został pozwany do sądu

Rydzyk ma problem

Tadeusz Rydzyk może zaliczyć kilka bezsennych nocy, podczas będzie musiał przemyśleć kilka problemów. Redemptorysta został pozwany i będzie musiał stawić się w sądzie. Czego dotyczą zarzuty?

Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że obecna władza patrzy na niego bardzo przychylnym okiem. Wielomilionowe dotacje płynące z przeróżnych ministerstw, pozwalają księdzu finansować liczne przedsięwzięcia biznesowe.

Jednym z nich jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Uczelnia redemptorysty znalazła się jednak pod ostrzałem i to bardzo formalnym. Sprawa jednego ze studentów, a zarazem działacza Sojuszu Lewicy Demokratycznej, znajdzie swoje rozstrzygnięcie na sali sądowej.

Tadeusz Rydzyk stawi się w sądzie. Jego uczelnia została pozwana

Marek Jopp zdecydował się wystąpić na drogę sądową przeciw Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wszystko ma związek z sytuacją, która wydarzyła się przed dwoma laty. Wówczas Jopp dostał się na kierunek „Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie”. Chociaż znajdował się na liście przyjętych studentów, to nie mógł rozpocząć nauki.

Sytuacja była pokłosiem niedostarczenia na czas jednego z dokumentów. Dosyć zaskakująco, chodziło o zaświadczenie od proboszcza parafii, do której jest przypisany. Jopp poinformował, że nie mógł uzyskać takiego dokumentu, ponieważ jest ateistą.

– Czuję się pokrzywdzony. Pozbawiono mnie możliwości dokształcania się – powiedział polityk SLD.

Oczywiście przedstawiciele uczelni twierdzą, że jedyna wina, o której można mówić, leży po stronie Joppa.

– Takie zaświadczenie (…) może uzyskać każdy. Pan Jopp mógł uzupełnić brakujące dokumenty i wtedy komisja rekrutacyjna mogłaby podjąć decyzję, ale sam z tego zrezygnował – stwierdził Ryszard Stopa.

Polityk domaga się obecnie 5 tysięcy złotych zadośćuczynienia od Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Jest to równowartość opłaty, jaką miał ponieść za studiowanie tożsamego kierunku na innej prywatnej uczelni.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*