Kukiz pod ostrzałem. Wszystko przez te kilka słów

Kukiz pod ostrzałem

Paweł Kukiz i konto na Twitterze to nie jest dobre połączenie. Były muzyk, a obecnie lider ruchu Kukiz’15 znów wywołał oburzenie swoim wpisem w mediach społecznościowych. Wielu komentatorów zarzuca mu antysemityzm.

W październiku Kukiz obiecał, że zniknie z Twittera. Wtedy – jak tłumaczył – „poniosła go piątkowa noc” i wulgarnie obraził kilku polityków, w tym ojca premiera, Kornela Morawieckiego. – Nie mam już z alkoholem problemu. Gdybym go miał, byłbym wielokrotnie widywany w stanie nietrzeźwości w ciągu tych trzech lat w Sejmie. Kiedyś, w czasach rock’n’rollowych miałem problem, dziś go nie mam – zapewniał wtedy w rozmowie z Fakt24.

Teraz Kukiz wrócił na Twittera i znów wywołał skandal. Połączył rocznicę śmierci gen. Augusta Fieldorfa „Nila” z Żydami. – Dziś 66 rocznica zamordowania Augusta Fieldorfa „Nila”.Na karę śmierci skazany został przez „sąd” pod przew. Żydówki Marii Gurowskiej,córki Moryca i Frajdy z Eisenmanów. W składzie „sędziowskim” było jeszcze dwóch Żydów – Emil Merz i Gustaw Auscaler – napisał Kukiz.

Natychmiast wylała się na niego fala krytyki. – Z wielką przyjemnością pana blokuję, pan jest obrzydliwym antysemitą! Narodowość sędziów niczego nie wyjaśnia, oni czuli się polskimi komunistami, więc podkreślanie ich narodowości, nie przekonań ideologicznych, służy wzbudzaniu nienawiści rasowej i rozgrzeszaniu tej ideologii – napisał  jezuita i teolog Krzysztof Mądel.

Kukiz nie wycofał się ze swoich słów, za to wytłumaczył dlaczego podjął temat narodowości komunistycznych sędziów. – Skoro minister Katz mówi o Polakach biorących udział w mordowaniu Żydów(a tacy niestety byli) pozwalam sobie przypominać o Żydach, którzy w służbie Sowietom mordowali Polaków. Z tą różnicą, że wymieniam ich z nazwiska – napisał.

Kukiz odniósł się w ten sposób do skandalicznej wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, który powiedział, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*