Chcieli wykończyć Polskę, a to my wykańczamy ich! Niemcy na skraju upadku?

Chcieli wykończyć Polskę

Niemieckie linie lotnicze Germania złożyły w sądzie w Berlinie wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego i wstrzymały swoją działalność – poinformował zarząd firmy. Niemiecka firma co roku obsługiwały ponad 4 mln pasażerów.

Okazuje się, że to już ostatni lot Air Berlin. Przewoźnik kończy na dobre swoją wieloletnią działalność.

Firma właśnie złożyła wniosek, który dotyczy w sensu stricto samego przewoźnika jak i firm mu podległych od obsługi technicznej, Germania Technik Brandenburg GmbH i Germania Flugdienste GmbH. Nie dotyczy natomiast siostrzanych linii lotniczych: szwajcarskiego przewoźnika Germania Flug AG i Bulgarian Eagle.

Od pewnego czasu berliński przewoźnik zmagał się z poważnymi problemami finansowymi. W ostatnich tygodniach podjął działania by odzyskać płynność finansową. Ten manewr jednak nie wyszedł, (…)

Ubolewamy, że w tej sytuacji nie pozostało nam nic innego jak złożyć wniosek o upadłość – oświadczył prezes zarządu linii Germania Karsten Balken. Przeprosił on pracowników i pasażerów Germanii, którzy ucierpią w wyniku tej decyzji.

Germania jeszcze trzy lata temu miała okazję, aby przejąć kontrole po polskich liniach lotniczych “Lot”, które miały przejść likwidację, a w najlepszym razie prywatyzację.

Do tego jednak nie doszło, a Lot notuje coraz większe zyski w przeciwieństwie do niemieckiego konkurenta, który po 30 latach przechodzi do historii.

HNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*