Duda zaskakująco o Wałęsie. Szczerze powiedział, co o nim myśli

Prezydent Andrzej Duda udzielił we wtorek wywiadu z okazji 30. rocznicy rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu. Prezydent został zapytany m.in. o czerwcowe wybory z 1989 roku i Lecha Wałęsę. To co, powiedział na temat legendarnego lidera Solidarności może zadziwić. Dlaczego? Oto co o Lechu Wałęsie powiedział Andrzej Duda.

Rozmowa w Polsat News dotyczyła rocznicy obrad, ale też zahaczyła o tegoroczną rocznicę wyborów 4 czerwca. Nawiązując do obrad Okrągłego Stołu prowadzący rozmowę dziennikarz Bogdan Rymanowski wspomniał, że do stołu zasiedli wówczas generał Czesław Kiszczak i Lech Wałęsa, po jednej stronie. Zapytał więc prezydenta, czy jego zdaniem obaj wspomniani to bohaterowie naszej wolności, którym zawdzięczamy to w jakim kraju dziś żyjemy. Duda stanowczo oddzielił te dwie postacie: – Panie redaktorze, przepraszam, ale nigdy tak nie powiem o generale Kiszczaku, (…) który był jednym z gwarantów tamtego ustroju. Lech Wałęsa to zupełnie inna sprawa – zaznaczył.

I dodał na temat Wałęsy:- Lech Wałęsa jest bohaterem lat 80., z pewnością można go nazywać bohaterem naszej wolności  – stanowczo podkreślił. Po czym dodał, że Wałęsa ma za sobą ciemne strony w życiorysie: – Ma ciemne karty w swoim życiorysie, oczywiście, że ma. Szkoda, że kiedyś nie wyznał Polakom prawdy, jak rzeczywiście było, bo myślę, że ogromna cześć ludzi by mu uwierzyła – tłumaczył Andrzej Duda.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*