SKANDAL! „Polski obóz śmierci” w amerykańskiej telewizji [+FOTO/+VIDEO]

Amerykańska telewizja CBS News użyła sformułowania „polski obóz śmierci” w materiale o uroczystościach z okazji rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau obchodzonej jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

„Polski obóz śmierci” pojawił się w niedzielę w krótkim materiale zamieszczonym przez CBS News na Twitterze. „Dziesiątki byłych więźniów Auschwitz wróciło do polskiego obozu śmierci na Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu” – głosi napis pojawiający się podczas filmiku.

CBS News informowało dalej, że niedziela była „74. rocznicą wyzwolenia przez Armię Czerwoną obozu, w którym zostało zabitych ponad 1,1 mln ludzi”. Jako sprawców w materiale wskazano „nazistów”. Jak na ironię w tym samym czasie w filmie słychać fragment przemowy Mateusza Morawieckiego, który mówił podczas uroczystości, że „Zagłady (…) nie zrobili żadni naziści, tylko Niemcy hitlerowskie”. CBS News nie przedstawiła jednak tłumaczenia tych słów polskiego premiera na język angielski. „Po 74 latach nigdy nie zapomnimy” – zapowiedziała na koniec amerykańska telewizja.

Polski obóz śmierci

Jak można przekonać się z dyskusji pod twittem CBS News, materiał został oprotestowany przez licznych komentujących, głównie z Polski. „Nigdy nie zapomnimy? Dlaczego więc już zapomnieliście? Dlaczego używacie terminu +polski obóz zagłady+, kiedy piszecie o byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym?” – napisał jeden z oburzonych użytkowników Twittera.

Przypomnijmy, że rok temu Sejm wprowadził do ustawy o IPN przepisy pozwalające na ściganie osób przypisujących Polsce i narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy, a więc m.in. używających określeń typu „polski obóz zagłady”. Pod naciskiem USA i Izraela nowelizacja została uchylona w czerwcu 2018 roku.

KRESY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. To nie pierwszy raz media naszego „zamorskiego patrona” pokazują w jakim jesteśmy poważaniu, ale to wcale nie zmieni poddańczo-wasalczej polityki prowadzonej przez nasze państwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*