Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski? Ta propozycja ZSZOKOWAŁA Polaków!

Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski

Serwis Ukrainskij Reporter jest zdania, że Ukraińcy zbyt długo już ubolewają nad stagnacją swojego państwa, są zawiedzeni postawą Unii Europejskiej i porażką negocjacji akcesyjnych. Zdaniem ukraińskich dziennikarzy dobrym wyjściem z tej sytuacji byłoby przyłączenie ich kraju do Polski. Postulują w tej sprawie referendum.

Zdaniem autorów propozycji, opublikowanej 8 lutego, dzięki przyłączeniu obszaru Ukrainy do państwa polskiego, nad Dnieprem wzrosłyby wynagrodzenia i emerytury, zniknąłby problem korupcji, nastąpiłby rozwój gospodarki i nauki. Za sprawą inwestycji „europejskich i polskich”, jak przewidują dziennikarze, powstanie „bardziej rozwinięty przemysł”. Portal zapowiada, że dzięki realizacji tego pomysłu w ciągu „5 lat ukraińska ziemia zmieni się nie do poznania”. I tutaj jest pies pogrzebany to jest Polska ziemia pod okupacją ukraińską.

„Rosyjska prowokacja?”

Informację o pomyśle uprzystępnił polskiemu czytelnikowi portal Kresy.pl, którego redakcja w jednym z komentarzy odniosła się do zarzutów o rzekomo prorosyjskie inspiracje dziennikarzy:

Ten artykuł zamieszczono na ukraińskiej stronie, napisali go Ukraińcy. Proszę nam wierzyć, że wielu bez wahania zgodziłoby się na przyłączenie do Polski. Co oczywiście dla nas byłoby raczej niekorzystne. Artykuł jest jednoznacznie antyrosyjski. Autor stwierdza nawet, że Ukraina nigdy nie była częścią „ruskiego mira”.

Jak zauważają dziennikarze ua-Reporter.com, w ciągu ostatnich 25 lat na Ukrainie trwa kryzys polityczny i gospodarczy, wobec którego nie widzą żadnej nadziei na poprawę.

Ukraina przy Polsce, w Europie

Autorzy propozycji twierdzą, że dzięki przyłączeniu do Polski, automatycznie, „bez podpisywania dodatkowych umów”, Ukraina zostanie włączona do Unii Europejskiej i NATO, co – ich zdaniem – rozwiąże problem Donbasu i wojny z Rosją. Twierdzą również, że przyłączenie Ukrainy do Polski stworzyłoby największe i najbogatsze państwo Unii w przeciągu kolejnych 25 lat. – Wrócimy do Europy. – piszą dziennikarze ua-reporter.com. Ukraina w rezultacie miałaby tym samym wyjść z obrębu „rosyjskiego świata”, do którego – zdaniem autorów – nigdy nie należała.

Jednym z argumentów ukraińskich dziennikarzy jest powoływanie się na układ z 1648 roku, o stworzeniu „wspólnego państwa” (sic!).

Dziennikarze ukraińskiego serwisu zachęcają do rozpowszechniania pomysłu na portalach społecznościowych, co ich zdaniem sprawi, że „w ciągu roku lub dwóch odbędzie się referendum”. Tekst propozycji znajduje się na stronie: ua-reporter.com.

HNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Jeszcze tego brakowało. Oni by z miłą chęcią to zrobili A następnie Ukraincy wchloneli by Polaków do Ukrainy. I co ? A duzo brakuje teraz? Ilu mamy w Polsce Ukrincow? A ilu jeszcze zamierza? A ile bedzie? Oni z zachodu beda wracac i osiada w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*