UE ma PROBLEM! Polska zawiera przeciw nim sojusz z Włochami!

Polska zawiera sojusz z Włochami

Matteo Salvini jest od niespełna roku wicepremierem Włoch od spraw wewnętrznych, lecz swoimi licznymi wypowiedziami już teraz zjednał sobie sympatię wiele europejskich konserwatystów.

Salvini jest bez wątpienia ogromnym eurosceotykiem aktualnego kierunku obranego przez władze Unii Europejskiej. Wbrew ich woli Salvini podjął decyzję o zatrzymaniu przepływu uchodźców do Europy przez jego państwo. Spotkało się to ze sporą falą krytyki skierowaną w stronę rządu Giuseppe Conte.

Włosi jednak chcą robić swoje i iść z ideą do przodu. Temu też ma służyć nadchodzące spotkanie, którego uczestnikami ma być minister spraw wewnętrznych Włoch – Matteo Salvini oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński, które odbędzie się 9 stycznia w Warszawie.

Salvini według wielu źródeł miał o to spotkanie zabiegać od bardzo dawno. Jest on pod wrażeniem wysokiego konserwatyzmu jakim legitymizuje się rząd Zjednoczonej Prawicy. Salvini ma zaproponować Kaczyńskiemu sojusz w związku ze zbliżającymi się wyborami do europejskiego parlamentu.

W tej grupie miałoby się znaleźć Zjednoczenie Narodowe Marine le Pen oraz Partia Wolność Geerta Wildersa. Co ciekawe Victor Orban miał odmówić wstąpienia do niej.

PROPUBLICO24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*