SKANDALICZNE słowa Ukrainki dostającej pomoc od Polski: “Jeszcze Polska nie zginęła, ale…”

SKANDALICZNE słowa Ukrainki

„Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi” – ten skandaliczny wpis zamieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym młoda Ukrainka, wolontariuszka ochotniczego batalionu Azow.

O wpisie Zoriany Konowalec informował na swoim profilu na Facebooku Tomasz Maciejczuk, który jako wolontariusz jednej z polskich fundacji zajmował się udzielaniem pomocy Ukraińcom. Teraz jest przerażony postawą na Ukrainie, która się niebezpiecznie szerzy.

Polak informuje, że po raz pierwszy spotkał młodą Ukrainką podczas rewolucji, której celem było obalenie ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza.

“Już wtedy miała skrajnie nacjonalistyczne poglądy i utożsamiała się z dziedzictwem OUN-UPA. Dzisiaj Zoriana poszła jeszcze dalej – została wolontariuszką kontrowersyjnego pułku Azow. Prawdopodobnie jest także członkinią nazistowskiej organizacji Misanthropic Division, na co wskazują zdjęcia z jej profilu” – pisze o Zorianie korespondent wojenny.

“Skąd u tej młodej dziewczyny tyle nienawiści do Polski i Polaków? Najwidoczniej nauczyła się tego w organizacjach, w których działa. Jak długo polskie i ukraińskie władze będą przymykały oczy na nazistów z pułku Azow i Misanthropic Division? Dlaczego istnieje przyzwolenie na istnienie tych organizacji?” – pyta Maciejczuk w swoim wpisie na wykop.pl poświęconym Ukraince.

Jako przyczynę tej tendencji wskazuję między innymi postawę naszych polityków, którzy czasem wolą być ślepi na ukraiński radykalizm.

“A przecież pułk Azow liczy niemal tysiąc uzbrojonych i przeszkolonych ochotników, a także tysiące wolontariuszy i fanów z tak zwanego “cywilnego korpusu”. Na Majdanie zaczynali od kilku osób, dziś są ich tysiące, ilu ich będzie za rok?” – pyta na koniec Maciejczuk.

HNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

  1. Jest czas zeby zad Polski zwerefikowal pomoc dla Ukrainy. To nie jest pierwszy raz ze ci co dostaja od Polski Pomoc Pluja na Polske. Skonczyc z dobrocia dla naszych braci. Ukrainskich. Jest im zle i nie dobrze w Polsce. Poproscic szanownych Ukraincow o opuszenie Polski . Noech sobie jada do Niemiec niech sobie jada tam gdzie ich przymna . Nie chcecie zyc na Polskiej ziemi . do widzenia. Ale jak zyjecie to respektujcie Polskie prawo i Polskie zwyczaje. Droga WOLNA . Tow. Putin Was przyjmnie.

  2. Ukraina ma ambicje nacjonalistyczne a nie koniecznie wolnościowe, przecież już od dawna wiadomo że idolem tej rewolucji jest Bandera twórca rzezi Wołyńskiej więc skąd to zdziwienie ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*