Kolejna OFIARA Amerykanów w Polsce! Groźny wypadek w okolicach Wilkanowa

OFIARA Amerykanów w Polsce

Wypadek amerykańskich żołnierzy w okolicach Wilkanowa. Wojskowi nie zdążyli wyhamować i z impetem uderzyli cysterną w jadący przed nimi Volkswagen Caddy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Teraz sprawę wypadku wyjaśnia żandarmeria wojskowa.

Do wypadku doszło w sobotę na obwodnicy Wilkanowa. Kierujący Volkswagenem Caddy, Józef Stawecki (67 l.) jechał w kierunku Zielonej Góry. Nagle na drodze mężczyzna zobaczył trójkąt ostrzegawczy przed ciężarówką, której kierowca zmieniał oponę. Musiał wyhamować auto i wtedy jadąca za nim cysterna wojsk amerykańskich uderzyła w tył jego pojazdu.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód pana Józefa zatrzymał się przed stojącą ciężarówką. –  Nie mogłem nic zrobić, nie panowałem nad swoim samochodem – opisuje w rozmowie z Fakt24.pl Stawecki.

Natychmiast wezwano służby ratunkowe. Ranny pasażer Volkswagena Caddy trafił do szpitala. – Myślałem, że zginiemy, byłem pewien, że amerykańska cysterna wbije nas pod stojącą przed nami ciężarówkę – dodaje pan Józef.

Na miejscu pojawiła się zielonogórska policja. Okoliczności wypadku wyjaśni żandarmeria wojskowa z jednostki w Żaganiu, gdzie stacjonują Amerykanie.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

4 Komentarze

  1. Winy amerkanów poza być może nie zachowaniem odstępu tu nie ma. Gwałtowne hamowanie i fakt wyhamowania przed ciężarówką dobrze świadczy o refleksie amerkańskiego kierowcy. Ta cysterna mogła ważyć ok. 12 ton.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*