Międzynarodowa kompromitacja Dudy. Cały świat na to patrzył

Andrzej Duda

Andrzej Duda w czasie swojej kadencji musiał wielokrotnie odpierać ostre ataki krytyki zarówno ze strony jego politycznej opozycji, jak i obywateli oraz internautów, którzy dobitnie wytykają mu każdą wpadkę. Wszystkie, do których doszło jednak do tej pory, okazują się niczym w porównaniu z tym, co prezydent zrobił teraz.  Andrzej Duda od samego początku zainteresował swoją osobą wszystkich Polaków, jednak najbardziej do gustu przypadł internautom – nie ze względu na swoje obietnice polityczne, działania czy poglądy, a przez niesamowitą mimikę twarzy, przez którą prezydent Polski wielokrotnie stawał się bohaterem śmiesznych obrazków. Popularność zapewniły mu również wypowiedzi publiczne oraz cała masa wpadek, które zawsze były idealnym pretekstem do żartów z mężczyzny w internecie. Wielokrotnie zmagać się musiał także z głośną krytyką ze strony innych polityków opozycji, którzy chętnie wytykali mu błędy. Tym razem jednak wszystkie poprzednie niepowodzenia przestają mieć znaczenie, Andrzej Duda bowiem zrobił coś, przez co patrzy na niego z pogardą cały świat.

Kolejna międzynarodowa kompromitacja

W ostatnich kilkunastu godzinach uwagę wszystkich mediów i najważniejszych polityków na całym świecie przykuła napięta sytuacja na linii Ukraina-Rosja. Po wydarzeniach, do których doszło w Cieśninie Kerczeńskiej oraz wprowadzeniu stanu wojennego na Ukrainie sprawę komentowali absolutnie wszyscy. Głos zabierali najbardziej wpływowi ludzie tego świata, władze państw oraz specjaliści z różnych dziedzin oceniający, jak taka sytuacja może wpłynąć na sytuację w Unii Europejskiej oraz na całym świecie, tymczasem jedyną osobą, która nie uważała, że dzieje się coś ważnego jest nasz prezydent, Andrzej Duda. Głowa Państwa Polskiego sąsiadującego bezpośrednio z krajem, w którym wprowadzono stan wojenny była w tym momencie zajęta zupełnie czymś innym.

Andrzej Duda zafascynowany Eurowizją dzieci

Podczas gdy ważą się losy całej Europy oraz naszych wschodnich sąsiadów, prezydent Andrzej Duda ma ważniejsze rzeczy na głowie, np. obserwowanie dziecięcego finału Eurowizji oraz składanie zwyciężczyni, Roksanie Węgiel gratulacji na Twitterze. Oczywiście jest to słuszny gest, który musiał się pojawić, jednak nie był to na niego odpowiedni czas i okoliczności. Co ciekawe, w kwestii konfliktu Ukraina-Rosja milczała również Kancelaria Prezydenta – zarówno na oficjalnej stronie internetowej, jak i koncie na Twitterze. Takie zachowanie wyraźnie pokazuje, jak osoby zarządzające naszym państwem dobierają priorytety i niewłaściwie reagują na sytuację międzynarodową, przez co z Polski śmiać się może cały świat.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*