Macierewicz: nie wierzę, że powstanie armia europejska!

Nie łudźmy się w sprawie jakiejkolwiek armii europejskiej! To będzie armia w barwach rosyjskich – powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, który był nie tylko gościem, ale też współgospodarzem programu „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. Były minister obrony narodowej rozmawiał z red. Ryszardem Gromadzkim.

Głównym tematem rozmowy była kwestia stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce. – Po ostatnich rozmowach ministra Błaszczaka portal Onet.pl opublikował artykuł o tym, że koniec marzeń o stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce! (…) To kolejny fake news – podkreślił Antoni Macierewicz.

– Polska nie będzie uczestniczyła w jakichkolwiek działaniach przeciwko USA! To jest niemożliwe i absolutnie wykluczone – podkreślił przewodniczący podkomisji smoleńskiej.

 

 

 

 

 

TELEWIZJAREPUBLIKA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Eurokorpus jako zalążek europejskiej armii istnieje od 1992. To że dzięki Antoniemu Polska de facto wycofała się z udziału w tym projekcie nie świadczy o tym że „armia europejska” nie istnieje a sam projekt nie będzie się rozwijać. Prędzej czy później integracja krajów członkowskich wymusi przyśpieszenie tego procesu, tym bardziej że Amerykanie pod wodzą obecnej administracji Trumpa postrzegają Europę jako konkurenta a nie sojusznika. A przed wschodnim sąsiadem żadna armia pojedyńczego kraju nie jest w stanie stanowić realnej przeciwwagi .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*