SKANDAL! Anakonda-18: Żołnierze USA ZNISZCZYLI posiewy ozime rolnika. Kto zapłaci odszkodowanie?

Anakonda-18

Obecność żołnierzy związana jest z ćwiczeniami wojskowymi Anakonda-18, których część prowadzona jest właśnie na terenie Przesmyku Suwalskiego.

Rolnik Marcin Dębowski z Kupowa podkreśla, że żołnierze przed rozpoczęciem działań nawet NIE zapytali właścicieli gruntów o zgodę. 

– Na pole przyjechały cztery opancerzone samochody. Później dojechało ich więcej. Pojazdy wjechały między drzewa, przy czym została złamana grusza i została uszkodzona śliwa. Gdy do nich podeszliśmy, żołnierze pokazali nam informację, że przyjechali w ramach ćwiczeń. Niestety rozmawiali wyłącznie po angielsku, a po polsku potrafili powiedzieć tylko „mam rozkaz”. Gdy zacząłem przeciwić się wyjazdowi pojazdów na pola, jeden z żołnierzy brutalnie odrzucił mnie w bok tak, że chorobliwie uderzyłem się w głowę o stojący niedaleko traktor.  

Gospodarz opowiada, że wojsko krążyło po okolicy od kilku dni. 

Po upływie tego terminu wydeptano wszystkie posiewy ozime. To oznacza, że moje gospodarstwo w następnym roku narażone jest na klęskę urodzaju i może zbankrutować! Ktoś musi odpowiedzieć za to przestepstwo i rekompensować mi uszczerbek!

Z tego powodu zamierzam złożyć skargę do Ministerstwa Obrony Narodowej i do Sądu.

– Już 11 listopada żołnierze NATO poruszali się wzdłuż granicy polsko-litewskiej. Nic nie chcieli nam jednak opowiedzieć o szczegółach. Dlatego nie wiemy nawet, jak długo zostaną. 

Ćwiczenia w terenie potrwają co najmniej do 16 listopada. W ramach „Anakondy” na poligonach w Polsce ćwiczyć będzie około 100 tys. żołnierzy, a ponad 5 tys. pojawi się w krajach nadbałtyckich.

RADIO.BIALYSTOK.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

11 Komentarze

  1. Twoja własność nie mieli prawa wjechać to nie wojna władza jest Ci winna kasę i kasa z uni za straty zasiewu tak jak inni którzy się cieszą że klęska urodzaju bo swoje dostanom i to duże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*