Biorą się za o. Rydzyka. Komisja Europejska wkracza do akcji

Rydzyk

Komisja Europejska rozpatruje skargę na uczelnię ojca Tadeusza Rydzyka. Znany redemptorysta może mieć niemałe problemy, bo Bruksela nie walczy tylko z prawicą, ale i tradycjami chrześcijańskimi.

Bruksela, tradycyjnie, wkroczyła do akcji po donosie z Polski. Pismo złożył niedoszły student. Był oburzony, że szkoła podlegająca Rydzykowi domagała się przy rekrutacji zaświadczenia od proboszcza.

Marek Jopp to radny miejski Torunia z ramienia SLD. Dwa lata temu dostał się na podyplomowe studia na kierunku “Polityka ochrony środowiska” na Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej i Medialnej w Toruniu, został jednak skreślony z listy z powodu niedostarczenia opinii od proboszcza.

Odwołania i sprawy sądowe nie przyniosły rezultatu. Kilka miesięcy temu Jopp zadeklarował, że będzie szukał pomocy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu. Gdy uczelnia zarządzana przez o. Tadeusza Rydzyka domagała się w ubiegłym roku podobnego dokumentu przy rekrutacji na inny kierunek dofinansowywany przez unijny Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), Jopp wysłał skargę do Komisji Europejskiej. –

Nie może być tak, że przyjęcie na dotowane z publicznych pieniędzy studia uzależnia się od wiary – grzmi niedoszły student w rozmowie z Onetem.

HNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

10 Komentarze

 1. najwazniejsze zdanie z calego tekstu: „Nie może być tak, że przyjęcie na dotowane z publicznych pieniędzy studia uzależnia się od wiary”. „niedoszly student” ma racje!

 2. 100% racji. Kiedys, jeszcze za PRL, Tym walczył z upolitycnieniem wszystkiego wysmiewał „SOCJALISTYCNY ZESZYT W KRATKĘ”. Teraz pora wyjasnić Rydzykowi że nie ma rzymsko-katolickiej ochrony srodowiska.
  Inaczej wyjdzie na to, że Polska wyzwoliła sie od czerwonych i od razu wpadła pod okupację czarnych.

 3. TO NIE DOPUSZCZALNE BY NIE SZANOWAĆ LUDZI KTÓZY NE TEN PRZYKLAD SA Z INNEJ WIARY CZY TEZ SA NIE WIERZACY
  PISMO MOWI JASNO SZANUJ BLIZNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO A NIE SZANUJ TYLKO TYCH CO DO KOSCIOLA CHODZĄ
  DZIADOSTWO NIE DOSC ZE SĄ TAKIMI SAMYMI LUDZMI JAK MY TO SIE WYWYZSZAJA BO MAJA ZAWÓD WYUCZONY KSIADZ
  TAKI SAM JAK INNY ZWYKŁE PROSTACTWO I NIC WIECEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*