SKANDAL! Banderowcy z Ukrainy przyjadą na Marsz Niepodległości! Wywołają zamieszki?

Marsz Niepodległości

Ukraińska organizacja „Sicz Karpacka” zapowiedziała, że jej przedstawiciele wezmą udział w warszawskim Marszu Niepodległości. Członkowie organizacji kultywującej Stepana Banderę dostali zaproszenie na Marsz od tzw. „Szturmowców”, którzy chcą utworzyć na manifestacji tzw. „Czarny blok”. Czy banderowcy z Ukrainy wywołają zamieszki?

W roku 2017 Szturmowcy wraz z Autonomicznymi Nacjonalistami oraz Radykalnym Południem zorganizowali „Czarny Blok” na Marszu Niepodległości. Był to rodzaj autonomicznej kolumny w ramach manifestacji. Skupiła ona radykalne grupy nacjonalistów z Polski i całej Europy. W Czarnym Bloku maszerowało ok. 400 osób. W tym roku do „Czarnego Bloku” chcą dołączyć banderowcy z Ukrainy. Organizatorzy manifestacji z pewnością nie będą zachwyceni.

Banderowcy z Ukrainy wywołają zamieszki?

„Sicz Karpacka” to formacja znana z organizowania antywęgierskich akcji na Zakarpaciu. Jej członkowie czczą Stepana Banderę i innych ludobójców spod znaku OUN-UPA. O tym, że wybierają się na Marsz Niepodległości poinformowali na Facebooku.

„Ogień białego powstania pali się na wschodzie Europy! Już 11 listopada ponad 100.000 nacjonalistów na ulicach Warszawy ponownie weźmie udział w Marszu upamiętniającym Polski Dzień Niepodległości.

Dziś, szowinistyczne siły pod kontrolą liberałów i globaliści próbują uczynić z naszych dumnych ludzi wrogów, poprzez manipulowanie historycznymi problemami w celu stworzenia prowokacji.

Nasz ruch jednak walczy z tym szowinizm poprzez ponowne nawiązywanie stosunków braterskich ze wszystkimi grupami ludzi, którzy są gotowi bronić swojej tożsamości. W związku z tym, delegacja około 15 naszych przedstawicieli dołączy do przyjaciół z bardzo aktywnego polskiego ruchu, szturmowców, w czarnym bloku Marszu Niepodległości”– czytamy na facebookowym profilu organizacji.

Nie wiadomo, jak na ich obecność zareagują pozostali uczestnicy Marszu. Istnieje obawa, że dojdzie do napiętej sytuacji. Czy organizatorzy Marszu podejmą jakieś działania prewencyjne? O sprawie będziemy informować.

OTOPRESS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*