Opiekunka znęcała się nad niewidomą 80-latką z Gniezna. NOWE FAKTY [WIDEO]

Opiekunka znęcała się

Prawdziwą gehennę przeżyła niewidoma 80-latka. Staruszka przez dwa miesiące była bita, poniżana i lżona przez Karinę G., byłą już pracownicę gnieźnieńskiego MOPS-u. Wszystko nagrały ukryta przez rodzinę ofiary kamera. We wtorek wydano nakaz zatrzymania Kariny G., a w środę kobieta sama zgłosiła się do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie.

Najpierw Karina G. zadzwoniła do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie i powiadomiła śledczych, że jest w swoim mieszkaniu. – Po podejrzaną wysłano policjantów, którzy przywieźli ją do prokuratury. Tam została przesłuchana i usłyszała zarzuty. Kobieta nie przyznała się do winy, ale złożyła wyjaśnienia. Ma dozór policji, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz wykonywania zawodu opiekunki, a także prowadzenia jakiejkolwiek działalności w tym zakresie – poinformował w w specjalnym oświadczeniu Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Przypomnijmy, że niedawno ujawniono bulwersujące nagranie. Co się na nim znalazło? – Przestań wyć, bo cię wypier**lę na ulicę stąd – słyszymy na nagraniu, które w sieci umieścił portal moje-gniezno.pl. Słowa te padają z ust opiekunki wysłanej do 80-letniej pani Ireny przez gnieźnieński MOPS. Do starszej kobiety jej „kat” wypowiada się zresztą podobnie przez całe, ponad 5-minutowe wideo. Kipiące agresją i niechęcią krzyki przeplatane są aktami fizycznej agresji. Pracownicy Miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej nie przeszkadza, że jej ofiara niedawno przeszła wylew, jest niewidoma i przykuta do łóżka.

Opiekunka przychodziła do Pani Ireny od dwóch lat. Zjawiała się codziennie. Miała ją myć i karmić. Nie wiadomo, czy każdego dnia traktowała swoją podopieczną w taki sposób, jak ten zarejestrowany na filmie.

Jak podał portal moje-gniezno.pl, od poniedziałku trwa kontrola Wojewody Wielkopolskiego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Pojawiły się pogłoski, że na Karinę G. skarżyły się w przeszłości inne jej podopieczne. Ten trop też sprawdzą inspektorzy. Pod koniec listopada zostanie sporządzony specjalny dokument, do którego MOPS będzie miało wgląd. Mogą się też do niego ustosunkować. Jeżeli MOPS nie zastosuje się do końcowych zaleceń, Wojewoda będzie mógł nałożyć karę finansową.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*