Łukaszenka OSTRZEGA Polskę. „Białoruś nie ma zamiaru walczyć z Polską, ale będziemy musieli odpowiedzieć”

Łukaszenka OSTRZEGA Polskę

Przywódca Aleksandr Łukaszenka powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że utworzenie w Polsce stałej bazy wojsk amerykańskich sprawi, że Białoruś i Rosja będą musiały reagować.

„Białoruś nie ma zamiaru walczyć z Polską”

Do słów szefa polskiej dyplomacji odniósł się prezydent Białorusi. Aleksandr Łukaszenka powiedział, że rozmieszczenie bazy USA w Polsce zmusi Rosję oraz Białoruś do reagowania. Przywódca podkreślił, że rozmawiał już białoruskim ministrem spraw zagranicznych i Białoruś nie ma zamiaru walczyć z Polską, dlatego nie trzeba budować bazy wojsk amerykańskich. – W przeciwnym razie my i Rosjanie, prezydent Putin, będziemy musieli odpowiedzieć. Będziemy zmuszeni do rozmieszczenia czegoś, co stawiłoby wam opór – mówił Łukaszenka do dziennikarzy podczas roboczej wizyty w obwodzie witebskim. Jednocześnie prezydent Białorusi podkreślił, że podczas posiedzenia Grupy Głównej Konferencji Monachijskiej wezwał przedstawicieli Zachodu, by cenili jego kraj.

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

8 Komentarze

  1. Napewno Rosja ani Białoruś nie będzie walić w portki ze strachu ale zabezpieczą swoje granice i naród. Każdy naród ma prawo się bronić w razie zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*