Wyborcy będą w szoku! PiS wejdzie w koalicję z PO i Nowoczesną?

PiS wejdzie w koalicję z PO

Toruń nie przestaje zaskakiwać swoich mieszkańców, a przede wszystkim wyborców, dzięki którym Koalicji Obywatelskiej udało się wygrać wybory do toruńskiej rady miasta. Teraz okazuje się, że możliwa jest koalicja PiS, PO i Nowoczesnej, której wiele osób nie może sobie wyobrazić.  Toruń w wyborach samorządowych o fotel prezydenta miasta raczej nikogo nie zdziwił. Wiele osób od samego początku twierdziło, że Michałowi Zaleskiemu uda się zająć to stanowisko bez mniejszych problemów, do czego ostatecznie rzeczywiście doszło. Zdecydowanie większy szok wywołały jednak wybory do Rady Miasta oraz kolejne deklaracje. Najwięcej mandatów – bo aż 10 – w toruńskiej radzie miasta zdobyła Koalicja Obywatelska, o dwa mniej natomiast komitet Michała Zaleskiego, obecnego prezydenta. Na trzecim miejscu z sześcioma jest PiS, a ostatni należy do Macieja Karczewskiego reprezentującego MyToruń. Teraz natomiast pojawiły się głosy, że w mieście trwają rozmowy dotyczące niezwykłej koalicji.

Toruń: Dojdzie do koalicji PO, Nowoczesnej i PiS?

Prezydentem miasta został Michał Zaleski. Jednak Toruń właśnie przygotowuje się do pełnych napięcia negocjacji w Radzie Miasta, na których wyniki z niepokojem czekają wszyscy mieszkańcy. Najwięcej mandatów otrzymała tam Koalicja Obywatelska (PO oraz Nowoczesna), a zaraz za nimi znajduje się komitet prezydenta. PiS jest dopiero trzeci, a do dorównania pierwszemu miejscu brakuje mu aż 6 osób, nic więc dziwnego, że tak zależy im na rozmowach. Za poprzedniej kadencji Zaleski podpisał porozumienie programowe z PO oraz PiS, dzięki czemu oficjalnie toruński prezydent nie był w koalicji z dwoma największymi partiami. Tym razem wiele osób przypuszcza, że również może dość do podobnej sytuacji, lecz w miejscu PO znajdzie się Koalicja Obywatelska.

Trwają rozmowy, prezydent na wygranej pozycji

Jak się okazuje, w każdym układzie sił to rządzący prezydent znajduje się na wygranej pozycji – do większości potrzeba jedynie 13 głosów, wystarczyłoby zatem, by Zaleski dogadał się wyłącznie z jedną partią – PiS lub KO. W każdej z tych sytuacji jednak opuszczona partia będzie miała poważny problem.

– Jesteśmy gotowi do rozmów. Każde z ugrupowań przedstawiało swoje programy wyborcze, więc rozumiemy, że potrzebna jest dyskusja. Dziś jest na razie za wcześnie, żeby mówić o jakichkolwiek konkretach. Jednak najbliższe dni powinny pokazać, jak będzie wyglądać przyszła Rada Miasta – zdradza Paweł Gulewski, radny KO. W przypadku koalicji z obiema partiami i współpracy PiS, PO, Nowoczesnej oraz komitetu prezydenta w opozycji pozostaje jedynie jedna osoba, Maciej Karczewski z MyToruń, który sam nie będzie miał szans na podjęcie żadnych znaczących decyzji.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

8 Komentarze

  1. JEŻELI TAK TO JA NA NICH WIECEJ NIE ZAGŁOSUJĘ BO TYLKO KASA I STOŁKI SIE LICZA CZYLI NIECH DALEJ PLUJĄ IM W GĘBĘ A ONI BĘDĄ MÓWIĆ ŻE DESZCZ PADA ZA GROSZ HONORU!!!!!!!!!!!

  2. Żydzi wprowadzili święto państwowe tzw. Chanuki – która oznacza wielkie zwycięstwo Żydów nad ? skoro pali się ją poza Izraelem tylko w Polsce to oznacza zwycięstwo na Polakami ! Żydzi faktycznie dokonali napaści na naród Polski i zawłaszczyli Polskę w niewidzialnej wojnie pełzającego kroku, co polega na przejmowaniu małymi etapami wszelkich decyzyjnych posad i stanowisk w ich talmudczanym stylu. Czynili to za pomocą mordu (żydowski-UB), przekupstwa stawiając zawsze przed tym powszechną eskalację nienawiści wyrażanej w ciągłym instytucjonalnym pomawianiu narodu Polskiego o urojone niby zbrodnie na Żydach. W ten sposób budowali swoją pozycję ofiary której należy się szczególna uwaga i troska, chociaż mamy do czynienia ze szczególnym zbrodniarzem, obłąkanym z nienawiści do Polaków agresorem, którego cel dla myślących jest dokładnie taki sam jaki mieli w Palestynie. Obecnie żydowski po-pis za pieniądze Polaków sprowadził wojska USA i mosadu jednocześnie faktycznie rozbroili siły zbrojne Polski !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*