Lublin: Obywatel Ukrainy zatrzymany za napaść na Marszu Równości. Rzucał w policję kostką brukową

Zatrzymane kolejne dwie osoby, które podczas Marszu Równości w Lublinie rzucały w policjantów kostką brukową. Okazali się nimi 22-letni obywatel Ukrainy oraz 20-latek z Lublina. Jutro zostaną doprowadzeni do prokuratury.

We wtorek 23 października kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali kolejne dwie osoby, które podczas Marszu Równości w Lublinie rzucały w policjantów kostką brukową. Do zdarzenia doszło 13 października na ul. Świętoduskiej w Lublinie. Funkcjonariusze ustalili sprawców dzięki nagraniom z miejskiego monitoringu. Okazali się nimi 22-letni obywatel Ukrainy oraz 20-latek z Lublina. Mieszkaniec Lublina w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Był karany za rozbój.

Obaj zatrzymani najprawdopodobniej usłyszą zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz udziału w zbiegowisku publicznym. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W środę 24 października policjanci doprowadzą ich do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że dokumentowali cały przemarsz. Funkcjonariusze wykorzystają nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego do identyfikacji wszystkich pozostałych osób, które naruszyły prawo.

Niespokojny Marsz Równości w Lublinie

Przeciwnicy Marszu Równości zaczęli blokować manifestację i zachowywali się agresywnie. Mundurowi musieli użyć pałek, gazu łzawiącego i armatki wodnej. W odpowiedzi demonstranci obrzucili ich kamieniami, butelkami i petardami.

Podczas zabezpieczenia manifestacji policjanci dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zgromadzenia jak i mieszkańców Lublina. Co istotne, nikt z uczestników marszu ani osób postronnych nie odniósł obrażeń.

Policjanci na bieżąco monitorowali sytuację, zatrzymując osoby które naruszały prawo.  Funkcjonariusze zatrzymali 21 osób. Będą one odpowiadać przed sądem za przestępstwa: m.in. czynną napaść, naruszenie nietykalności cielesnej, bójkę, udział w zbiegowisku publicznym i rozbój. Pozostałe osoby odpowiadać będą za wykroczenia.

POLICJA.PL

Więcej postów