Będzie kolejne spotkanie Trump-Putin. Amerykanie podali termin

Już w przyszłym miesiącu dojdzie do powtórnego spotkania pomiędzy prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem, a jego rosyjskim odpowiednikiem, Władimirem Putinem. Jak informuje John Bolton, doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego USA, odbędzie się ono 11 listopada w Paryżu.

W listopadzie w Paryżu będą się odbywać uroczystości związane z kolejną rocznicą zakończenia I wojny światowej. Wśród obecnych gości znajdą się m.in. prezydenci USA i Rosji. To właśnie wtedy ma mieć miejsce spotkanie Trump-Putin.

Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego, John Bolton poinformował o dacie spotkania. Mówił o tym podczas konferencji prasowej w Moskwie po wczorajszym spotkaniu z Władimirem Putinem.

Rosyjski prezydent miał powiedzieć, że chciałby kontynuować bezpośrednie dyskusje z Donaldem Trumpem. Zasugerował również, że może to mieć miejsce w Paryżu.

O czym będzie spotkanie Trump-Putin?

Jednym z kluczowych tematów spotkania z pewnością będzie wycofanie się Stanów Zjednoczonych z obowiązującego od 31 lat Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty.

Traktat zakazuje obu krajom posiadania, wykonywania lub testowania wystrzeliwanych z ziemi pocisków samosterujących o zasięgu od 300 do 3400 mil. Zdaniem Trumpa, Rosja łamała porozumienie od lat.

Ostatnie głośne spotkanie obydwóch prezydentów miało miejsce w lipcu w Helsinkach. Dużo zamieszania wywołała wtedy wypowiedź Trumpa, który głośno popierał słowa Putina o tym, że Rosja nie próbowała wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich w 2016 roku.

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.