Angela Merkel ma poważne kłopoty. To początek jej KOŃCA

Angela Merkel ma poważne kłopoty. To początek jej KOŃCA

Angela Merkel jest w poważnych tarapatach, czekają ją kłopoty i być może jest to początek końca jej kariery politycznej. Jej poparcie bardzo mocno spada, a kryzys z imigrantami w Europie wcale nie umacnia jej pozycji. Kanclerz Niemiec może być na wylocie. Angela Merkel może mieć bardzo poważne kłopoty, a jej kariera jako Kanclerz Niemiec może niedługo legnąć w gruzach. Poparcie Merkel wśród wyborców bardzo mocno spada i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie wzrosło. Kryzys w Europie tylko odejmuje jej punktów w sondażach. Niemcy mają dość obecnej władzy i nie chcą dłużej głosować na jej partię. W ostatnich badaniach Sonntagsfrage dla telewizji ARD na obecną Kanclerz głosowałoby zaledwie 25 procent uprawnionych, co stanowi o 8 punktów procentowych mniej niż rok temu. Nie jest to dobry sondaż dla rządzącej w Niemczech koalicji. SPD również notuje duże spadki w sondażach. Na ich koalicje zagłosowałoby tylko 14 procent wyborców. Oznacza to tyle, że stracili ponad 6 punktów procentowych poparcia. Gdyby wybory w Republice Federalnej Niemiec miały się odbyć w najbliższym czasie, to łącznie zdobyliby tylko 39 procent głosów.

Te sondaże jednoznacznie wskazują, że Niemcy nie uporali się z kryzysem związanym z imigrantami i widocznie lewicową polityką rządu. Spadło zaufanie do władzy Angeli Merkel i jej rodacy nie chcą oddać swojego głosu na nią.

Angela Merkel przed wyborami

Nadchodzące wybory regionalne w Niemczech odbędą się w przyszłą niedziele i jeżeli tendencja spadkowa utrzyma się, to Kanclerz Niemiec znajdzie się w wielkich tarapatach. Jest to dla niej „być albo nie być”. Angela Merkel może już nie mieć okazji rządzić Niemcami. Angela Merkel na stanowisku Kanclerza Niemiec jest od 22 listopada 2005 roku. Należy do partii centroprawicowej Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU). Jest również przewodniczącą tej partii. Z wykształcenia jest fizykiem, ale swoje życie na zawsze już związała z polityką. Jest jednym z czołowych graczy na arenie światowej, a z jej zdaniem liczy się wielu światowych przywódców.

PIKIO.PL

1 Komentarz

  1. Przed ostatnimi wyborami ukazał się podobny artykuł. I jednak Angela Merkel została znowu wybrana. Problem w tym, że nie ma lepszej alternatywy. Nie ma na kogo w Niemczech głosować.

Komentowanie jest wyłączone.