Amerykańscy żołnierze są przekonani, że czeka ich III WOJNA światowa

III WOJNA światowa

Trzecia wojna światowa spędza amerykańskim wojskowym sen z powiek. Głównym zagrożeniem jest Rosja.

Około połowa amerykańskich żołnierzy jest pewna, że w najbliższym czasie USA zostaną wciągnięte w wojnę. Autorzy badania nie precyzują, o jaką wojnę chodzi — czy o III wojnę światową, czy o lokalny konflikt.

Gazeta Military Times przeprowadziła badanie wśród amerykańskich wojskowych obejmujące swym zasięgiem około ośmiuset respondentów. Czterdzieści sześć procent z nich ma pewność, że już w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy USA zostaną wciągnięte w konflikt zbrojny na szeroką skalę. Jeszcze rok temu takiego zdania było około pięciu procent ankietowanych.

Mniej więcej tylu samo amerykańskich żołnierzy sądzi, że sytuacja na świecie nie doprowadzi do szeroko zakrojonych działań wojskowych. Rok temu takiego zdania było ponad 65% respondentów.

Niebezpieczeństwo dla amerykańskiej armii stwarzają Moskwa i Pekin. Ponad siedemdziesiąt procent ankietowanych za największe niebezpieczeństwo uważa właśnie Rosję. 69% uznało Pekin za potencjalne zagrożenie. Pod tym względem Korea Północna utraciła znaczenie. Za niebezpieczną jest uznawana już tylko przez 46% respondentów. Wcześniej ten wskaźnik wynosił 72%.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.