Zabójstwo na Michałowie. Prokuratura Wojskowa: zatrzymano żołnierza z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, który zamordował żonę.

Ustalenia Prokuratury Wojskowej: 28-latka została zamordowana w mieszkaniu na osiedlu Michałów w Radomiu, zatrzymano Marcina Z., oficera jednostki wojskowej na Sadkowie w Radomiu.

Informacje na temat tragicznego zdarzenia przekazał nam Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Z dotychczas poczynionych ustaleń wynika, że do tragedii doszło w czwartek rano.

 Żołnierz sam zgłosił się na policję

Około godz. 10 rano 32-letni Marcin Z., żołnierz z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, pojawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu, informując o konflikcie z żoną. Zachowanie mężczyzny wzbudziło niepokój policjantów, w związku z czym razem z nim pojechali do miejsca jego zamieszkania.

W mieszkaniu ciało kobiety

Tam Marcin Z. otworzył policjantom drzwi i wpuścił ich do mieszkania. Ci znaleźli ciało kobiety, 28-letniej Edyty Z. – żony wojskowego. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało 0,74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. Od zatrzymanego pobrano krew do dalszych badań, m.in. w kierunku na obecność w organizmie substancji odurzających. – Na miejscu funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej pod nadzorem prokuratora z Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie przeprowadzili oględziny zwłok oraz miejsca ich znalezienia. Zabezpieczono ślady, które będą istotne dla szczegółowego ustalenia okoliczności zdarzenia. Oględziny trwały do godz. 21. Ustalenia poczynione w toku tych czynności wskazują na to, że doszło do zabójstwa kobiety – informował Łukasz Łapczyński. Ciało 28-latki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Zatrzymany żołnierz jeszcze w czwartek został przewieziony do Warszawy do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj w Wydziale ds. Wojskowych PO usłyszy zarzut zabójstwa.

Wzorowa rodzina…

 Dotychczasowe ustalenia wskazują na zabójstwo, a więc zapewne taki zarzut zostanie przedstawiony, najprawdopodobniej jeszcze w piątek zatrzymanemu żołnierzowi. Do czasu zakończenia czynności procesowych, prokuratura nie udziela informacji na temat mechanizmu śmierci, jak też bliższych okoliczności zdarzenia. – Z poczynionych ustaleń wynika, że mężczyzna nie miał problemów w jednostce, w której służył. Jego służba przebiegała prawidłowo. Marcin Z. wraz z żoną i 3-letnią córką mieszkali w wynajmowanym lokalu na osiedlu Michałów w Radomiu. W czasie zdarzenia córka przebywała w przedszkolu, do którego rano zawiozła ją matka. Uchodzili za spokojną rodzinę, nie sprawiającą problemów sąsiedzkich – informował prokurator Łukasz Łapczyński. – Mając na uwadze dobro rodziny pokrzywdzonej, jej małoletniej córki, a także kierując się dobrem postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach dotyczących życia prywatnego rodziny, a w szczególności relacji pomiędzy małżonkami. Będą one szczegółowo ustalane w oparciu o relacje rodziny, znajomych oraz sąsiadów – dodaje.

ECHODNIA.EU

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.