Brazylia. Lider w wyścigu o prezydenturę dźgnięty nożem podczas wiecu

Jair Bolsonaro, lider w wyścigu o prezydenturę w Brazylii, został dźgnięty podczas wiecu w ramach kampanii wyborczej – podaje BBC.

Prawicowy polityk został zaatakowany nożem, gdy znajdował się wśród tłumu zwolenników w trakcie wizyty w południowo-wschodnim stanie Minas Gerais. Wiec odbywał się w mieście Juiz de Fora. Na nagraniu z momentu ataku widać, że nożownik zaatakował w momencie, gdy Bolsonaro podnosił dłonie i pokazywał kciuk w górę. Wkrótce po tym polityk zaczął zwijać się w konwulsjach, a ochroniarze błyskawicznie zabrali go do samochodu.

Bolsonaro przeszedł operację jamy brzusznej, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. „Stracił mnóstwo krwi, gdy przywieziono go do szpitala, miał tak niskie ciśnienie, że był niemal martwy. Teraz jego stan wydaje się stabilizować. Módlcie się, proszę” – napisał na Twitterze syn polityka Flavio. Lekarze poinformowali w oświadczeniu, że Bolsonaro miał głęboką ranę w jamie brzusznej i był w „poważnym ale stabilnym stanie”.

BBC podkreśla, że kontrowersyjny polityk, który szokuje rasistowskimi i homofobicznymi komentarzami, dobrze wypada w ostatnich sondażach. Wynika z nich, że w przeszłomiesięcznych wyborach prezydenckich ma szansę na zwycięstwo, jeśli prezydent Lula da Silva nie będzie mógł w nich wystartować.

Za sprawą tej historii temat przemocy domowej zdominował w ostatnich dniach debatę publiczną w Brazylii. Krajowa telewizja kilkukrotnie opublikowała ten sam film, na którym widać ostatnie momenty z życia Tatiany Spitzner,…

BBC

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*