Zagadkowa wizyta polskiego wiceministra w Damaszku. Czego dotyczyły rozmowy?

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Papierz spotkał się w Damaszku z Fajsalem Mikdadem, wiceszefem dyplomacji syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada. MSZ milczy na temat szczegółów wizyty. We wtorek późnym wieczorem resort zamieścił na Twitterze zdjęcie ze spotkania.

Jest to pierwsza wizyta polskiej dyplomacji w Syrii od wybuchu wojny domowej. Rosyjska agencja Sputnik poinformowała, że Andrzejowi Papierzowi towarzyszy szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk. O wizycie pisze syryjska agencja SANA. Wiceszef syryjskiego MSZ wyraził uznanie dla polskiego stanowiska dotyczącego kryzysu imigracyjnego i kwestii „pomagania na miejscu”. Omówiono ponadto budowę infrastruktury dla uchodźców syryjskich przebywających w Libanie. Papierz zapewnić miał, że Polska pomoże w stworzeniu odpowiednich warunków powrotu uchodźców do ich ojczyzny.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1034541746254999552?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1034541746254999552&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.wprost.pl%2Fpolityka%2F10148906%2Fzagadkowa-wizyta-polskiego-wiceministra-w-damaszku-czego-dotyczyly-rozmowy.html

Agencja podaje, że Polska chce wybudować placówkę dla ponad 100 rodzin syryjskich, które przebywają w Libanie. Władze syryjskie mają następnie sfinansować tym osobom edukację oraz opiekę zdrowotną. – Stoimy na stanowisku, że trzeba pomagać wszystkim, którzy stracili dom, tutaj w Syrii. Celem wizyty jest sprawdzenie, czy ten plan jest wykonalny – powiedział Andrzej Papierz w rozmowie z agencją SANA.

SANA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*