Kuriozalna sytuacja podczas nocnej próby defilady na 15 sierpnia. Wojskowi odpiłowali znaki drogowe

Tysiąc żołnierzy, 200 pojazdów i 100 samolotów na Wielkiej Defiladzie Niepodległości – zapowiada resort obrony. Defilada na Święto Wojska Polskiego przejdzie nową trasą – przez Wisłostradę – by, jak twierdzi minister Błaszczak, „więcej Polaków mogło poczuć dumę z tego, że będą przed nimi defilowali żołnierze wojska polskiego”. Całą noc trwały próby.

„W środę, 15 sierpnia 2018 roku w Święto Wojska Polskiego zapraszamy na Wielką Defiladę Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu, ulicami Warszawy defiladowym krokiem przemaszeruje ponad tysiąc żołnierzy i 900 rekonstruktorów, ulicami przejedzie prawie 200 najważniejszych wojskowych pojazdów, a na niebie przelot wykona ponad 100 samolotów i śmigłowców”, zaprasza Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ma to być największa od kilku lat parada wojskowa.

Minister Błaszczak, obecny na próbie generalnej, mówił: „Będziemy mogli zobaczyć wojów Mieszka I i Bolesława Chrobrego, rycerzy spod Grunwaldu, husarzy spod Wiednia ale także ułanów z czasów Księstwa Warszawskiego, powstańców z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, z czasów Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego, również Legionistów sprzed 100 lat, przedstawicieli formacji z okresu 20- lecia międzywojennego, powstańców warszawskich i żołnierzy wyklętych”.

„Niech dzień Wojska Polskiego będzie radosnym świętem, poczujmy dumę, że Wojsko Polskie jest z nami. Że Wojsko Polskie przez wszystkie wydarzenia historyczne dbało o bezpieczeństwo Polski i Polaków”, mówił Błaszczak.

Mają rozmach

OKO.press całą noc (od 1.30 do 5.30) obserwowało próby i przygotowania do Wielkiej Defilady Niepodległości.

Ok. 3.00 kamera OKO.press zarejestrowała, jak żołnierze odpiłowują i wyłamują dwa znaki drogowe na warszawskiej Wisłostradzie. Nie można było ich po prostu zakryć? A nawet zostawić w spokoju?

Nocne przygotowania do parady

WYŁAMYWANIE PRZED DEFILOWANIEM. Kamera OKO.press zarejestrowała dziś o 3 nad ranem, jak żołnierze odpiłowują i wyłamują dwa znaki drogowe na warszawskiej Wisłostradzie. Nie można było ich po prostu zakryć? A nawet zostawić w spokoju? Wkrótce następne filmy z próby największej w III RP defilady przygotowywanej na 15 sierpnia.

Publicată de OKO.press pe Duminică, 12 August 2018

 

Nad ranem, ok. 5.00, odbyła się ostatnia próba przed próbą generalną:

OKO.PRESS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*