Wielkie przyjęcie na 70. urodziny Macierewicza. Impreza odbędzie się w warszawskim teatrze

  1. urodziny Antoniego Macierewicza. Środowisko „Gazety Polskiej”, dla której były szef MON wciąż jest guru, organizuje mu przyjęcie urodzinowe w warszawskim Teatrze Palladium.

Gośćmi ma być wąskie grono osób związanych z „Gazetą Polską”, wybrani dziennikarze pracujący głównie w mediach publicznych, a także politycy, którym blisko do Macierewicza. Urodziny okrągłe, więc szykuje się feta. Samego wieku nie widać po Macierewiczu. Mówi osoba, która go dobrze zna: – Żeby on był tak sprawnym w polityce, jak umie skakać do wody!

Antoni Macierewicz: 70. urodziny w Palladium

To fakt. Macierewicz jako minister obrony narodowej – mówi Gazeta.pl kilku paru polityków PiS – im dłużej był szefem MON, tym gorszym ministrem się stawał. Aż w końcu trzeba było go odwołać, o czym zdecydował Jarosław Kaczyński, a na co mocno nalegali i prezydent Andrzej Duda, i premier Mateusz Morawiecki. Politycznie Macierewicz upadł, ale fizyczną formę wciąż trzyma doskonałą – w młodości wyczynowo skakał do wody i ta pasja mu pozostała.

Dziś pozycja polityczna Antoniego Macierewicza jest bardzo słaba, choć formalnie jest on wciąż wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński chciałby, aby Macierewicz zszedł z oczu wyborcom przed kolejnymi wyborami do Sejmu, bo odstrasza umiarkowany elektorat, a do tego – co na Nowogrodzkiej jest oczywiste – nie zdołał wyjaśnić przyczyn katastrofy smoleńskiej i stracił zaufanie prezesa PiS, że zdoła ją wyjaśnić.

Macierewicz – takie pogłoski krążą w PiS – może trafić na listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego i w ten sposób jego aktywność w krajowej polityce by wygasała, a apanaże w Brukseli zapewniłyby mu bardzo wysoką emeryturę.

Póki co jednak Macierewicz na co dzień urzęduje w należącym do MON pałacyku przy ul. Klonowej – płot w płot z ambasadą Rosji i tuż obok Belwederu. Ma swoją limuzynę i kieruje Podkomisją ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 r. – stąd te przywileje, mimo że znalazł się na marginesie. Wielkie przyjęcie z okazji 70-tki Macierewicza jest okazją do wspomnień jego minionej już wielkości.

JACEK GĄDEK

 

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*