Piekło na Ziemi. Będzie nawet 42 st. C

Mieszkańcy Hiszpanii przygotowują się na nadejście fali upałów. Według synoptyków termometry w wielu miejscach pokażą w ciągu dnia nawet 40 st. C a w nocy 20 st. C. Taka temperatura utrzyma się do poniedziałku. Wysokie temperatury skłoniły rząd do wdrożenia programu przeciwdziałania ich negatywnym skutkom. Rekordowe temperatury w Hiszpanii wpłyną także na pogodę w Polsce. Możemy spodziewać się nawet 33 st. C.
Państwowa Agencja Meteorologiczna (AEMET) prognozuje, że temperatury w kraju zaczną rosnąć od środy. Najcieplej będzie w piątek i sobotę. W Cordobie i Sevilli słupki wskażą 42 st. C. Nieco zimniej będzie w Madrycie i Zaragozie. Tam należy spodziewać się maksymalnie 40 st. C.

Gorąc nie zelżeje nawet w nocy. W całym kraju termometry pokażą od 20 st. C. Według synoptyków ochłodzenie nadejdzie dopiero w przyszłym tygodniu, ale na duży spadek temperatur nie ma co liczyć.

W związku z nadchodzącą falą upałów, hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia opracowało zbiór wskazówek, które mają pomóc obywatelom w przetrwaniu tego trudnego okresu. Departament przypomina m.in. o spożywaniu dużej ilości płynów, zaleca ograniczenie alkoholu oraz nieuprawianie sportu na powietrzu między godzinami 12.00 a 17.00. W pokonaniu upałów pomogą taże lekkie posiłki – sałatki owocowe, soki oraz warzywa.

Upały w Hiszpanii przełożą się także na wysokie temperatury w innych krajach Europy m.in. w Polce. W tym tygodniu słupki pokażą nawet 33 st. C., a ochłodzenie nadejdzie dopiero w poniedziałek.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*