Tragedia w Suwałkach. 18-letnia Ola urodziła dziecko i schowała pod wanną

Od początku nie chciała tego dziecka. Kiedy w końcu w męczarniach urodziła synka, zawinęła go w ręcznik i ukryła pod wanną w łazience. Aleksandra G. (18 l.) z Suwałk usłyszała już zarzut dzieciobójstwa. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tej tragedii.

Ola w Suwałkach mieszkała od kilku lat. Przyjechała tu z malutkiej wioski, aby się uczyć. Jak wyjaśniała w prokuraturze, dziecka ani nie planowała, ani nie chciała. Ale też nie miała zamiaru go zabijać. Chciała urodzić i zostawić w oknie życia. Nie wiadomo dlaczego tego nie zrobiła. Ciążę ukrywała przed rodziną, żeby nikt się o niej nie dowiedział.

W tym budynku Aleksandra urodziła dziecko w łazience

Już od początku lipca nie czuła ruchów dziecka. Nie wiedziała, kiedy ma być poród, bo nie chodziła do ginekologa. Kiedy zaczął się poród, spanikowała. Poszła do malutkiej łazienki i tam urodziła. Z jej zeznań wynika, że chłopczyk nie płakał, ani nie oddychał. Zawinęła go w ręcznik i wepchnęła do małego schowka pod wanną. Później położyła się do łóżka.

Dziewczyna nie czuła się zbyt dobrze. Kiedy w kilkanaście godzin po porodzie spotkała się z mamą, dostała gwałtownego krwotoku. Ale nadal nie przyznawała się do niczego. Matka wezwała pogotowie. W szpitalu lekarze szybko zorientowali się, że dziewczyna niedawno rodziła. Ale Ola zaprzeczała. Dopiero przyparta do muru, wyznała, że urodziła chłopca i gdzie znajduje się jego ciało. Nadal nie wyjawiła, kto jest jego ojcem i czy wiedział o ciąży i dziecku.

Wobec Aleksandry G. zastosowano policyjny dozór, ma też zakaz opuszczania kraju. Za kilka tygodni będą znane szczegółowe wyniki sekcji zwłok dziecka chłopca i będzie wiadomo, czy chłopczyk rzeczywiście urodził się martwy i czy jego matka mówi prawdę. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!