Zlikwidują WOT i wspomogą emerytów?

Czy to możliwe, że duma byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza zostałaby zlikwidowana? A pieniądze zamiast na finansowanie Wojska Obrony Terytorialnej zasiliłyby konta emerytów? Tak zakłada projekt „Emerytura bez podatku”. Czy można mówić o projekcie na wzór 500 plus dla emerytów i rencistów?

W środę podczas spotkania z mieszkańcami warszawskiego Bródna kandydat na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak z PSL podkreślił, że projekt „Emerytura bez podatku” jest bardzo prostym i jednocześnie trudnym do przeprowadzenia projektem. – To jest projekt dla wszystkich bez względu na to, jaką kto ma emeryturę. Nie dzielimy tutaj Polaków na lepszych i gorszych – zaznaczył.

Kandydat PSL wskazał, że koszt projektu wynosi około 17 mld złotych. – To jest mniej niż projekt 500 plus i znaleźliśmy już środki na to, żeby to finansować – podkreślił. Dodał, że jednym z takich źródeł jest likwidacja Wojsk Obrony Terytorialnej. – Ta formacja się nie sprawdziła i zabiera tak naprawdę zawodowych żołnierzy – tłumaczył.

„Emerytura bez podatku” jest projektem obywatelskim, dlatego że wcześniej Sejm odrzucił projekt poselski złożony przez PSL. W ciągu kilku tygodni udało się zebrać 15 tys. podpisów, czyli więcej niż wymagano. – Liczymy na to, że ten vox populi będzie usłyszany przez rządzących i uda się ten projekt uchwalić. Jeśli się nie uda w tej kadencji Sejmu, to na pewno w momencie, kiedy PSL będzie miało cokolwiek do powiedzenia doprowadzimy do tego, żeby ten projekt został uchwalony – zadeklarował Stefaniak. – Tak jak PiS obiecywało 500 plus i słowa dotrzymało, tak my obiecujemy projekt „Emerytura bez podatku”. To jest nasz priorytet. To jest nasze 500 plus.

Projekt „Emerytura bez podatku” autorstwa posłów PSL zakłada, że emeryci i renciści po wejściu w życie ustawy otrzymaliby „na rękę” świadczenia w wysokości kwoty brutto, czyli bez pomniejszania ich o podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Według wyliczeń szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza dzięki takiemu zabiegowi emeryci i renciści zyskaliby około 20 proc. wartości świadczenia.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Pomysła Antoniego Wybuchy Dwa było takie, że terytorialsy mieli odeprzeć spodziewany atak „zielonych ludzików” Putina. Tymczasem Putin jak nie napadał, tak nie napada na nas i znakiem tego terytorialsy są niepotrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*