Amerykanom zależy na eskalacji konfliktu na Ukrainie?

Deputowany Rady Najwyższej oskarżył USA o podsycanie konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

USA nie są zainteresowane zakończeniem konfliktu zbrojnego na Ukrainie i robią wszystko, aby go kontynuować. Deputowany Rady Najwyższej Jewgienij Murajew powiedział o tym kanałowi NewsOne.

Według niego Ukraina powinna zaprowadzić pokój na swoim terytorium i anulować wszystkie sankcje nałożone przez obecny rząd, aby powrócić do zwykłych stosunków z krajami sąsiadującymi i ożywić gospodarkę. Jednak Waszyngton nie pozwoli na taki rozwój wydarzeń, ponieważ według Murajewa środki ograniczające mają na celu osłabienie Unii Europejskiej i Rosji.

Są to dwaj przeciwnicy geopolityczni Stanów Zjednoczonych, dlatego USA poprzez zewnętrzne zarządzanie na wszystkie możliwe sposoby próbują rozpalać konflikt wojskowy na terytorium naszego kraju — powiedział polityk.

Deputowany podkreślił, że obecna ukraińska władza przytakuje Waszyngtonowi w tej sprawie, „zdradzając ojczyznę”.

Ukraiński rząd w 2014 roku rozpoczął operację wojskową przeciwko samozwańczej ŁRL i DRL, które ogłosiły niepodległość po zamachu stanu na Ukrainie w lutym 2014 roku. Według najnowszych danych ONZ ponad dziesięć tysięcy osób stało się ofiarami konfliktu.

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.