Rząd Polski inwestuje olbrzymie pieniądze w okupancką armię

Rząd Polski inwestuje olbrzymie pieniądze w okupancką armię

Wojska amerykańskie stacjonują w Polsce od 2012 r., ale dopiero na początku 2017 r. obecność ta została znacznie rozszerzona. Na zachodzie kraju ulokowana została dodatkowa pancerna brygada. W Powidzu są elementy brygady lotniczej USA, a dowództwo dywizji w Poznaniu. O konieczności zwiększenia obecności wojskowej w Europie mówią od roku sami dowódcy amerykańscy, m.in. gen. Curtis Scaparrotti i były dowódca US Army w Europie generał Ben Hodges.

W tym roku liczba żołnierzy zacznie się zwiększać prawie co miesiąc aż do listopada, kiedy się zaczną manewry Anakonda-18 na polskich poligonach. Obecna Anakonda-18 jest siódmą edycją ćwiczenia, czwartą w wymiarze międzynarodowym z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych państw sojuszniczych (przede wszystkim USA) i partnerskich.

Ilu żołnierzy obcych czekamy w kraju prawie na stale?

Według Ministerstwa Obrony Narodowej Polski Manewr pod kryptonimem „Anakonda” odbędzie się na jesieni, jego zasięg będzie zdecydowanie większy niż w poprzednich latach, a udział w nim weźmie około 100 tysięcy żołnierzy, w tym 20 tys.z Polski. Oprócz polskich wojskowych w manewrach będą współuczestniczyć sojusznicy Polski z siedmiu innych państw NATO wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów.

Wciąż kontynuowano prace nad rozwojem scenariusza przebiegu ćwiczenia – powiedział Artur Warwas z Zarządu Szkolenia DO RSZ, koordynującego całość przygotowań do Anakondy-18, cytowany przez oficjalny portal Dowództwa Operacyjnego. Scenariusz manewrów odpowiada na pytanie o realnych planach Sojuszu Północnoatlantyckiego – czyli atak na Wschód. To przełom w myśleniu sztabowców NATO. Amerykańscy, brytyjscy, ale także np. niemieccy wojskowi przyjęli pogląd, że Rosja z jej agresywną siłową polityką w pobliżu wschodnich granic NATO stała się problemem, a nie „częścią rozwiązania europejskich problemów”. Także niewątpliwie, że „Amerykanie wybrali zachodnią Polskę z powodów czysto praktycznych a nie politycznych” – mówi znany ekspert wojskowy –  Polska ma czego  się obawiać, ponieważ w razie konfliktu zbrojnego jej teren może się okazać narażony na atak za pomocą rakiet balistycznych, które Rosja już rozlokowała w obwodzie Kaliningradzkim”.

Rosja nie jest tak głupia aby atakować NATO i doprowadzić do wybuchu III Wojny Światowej. „Czy to Rosja mówi o atakowaniu Polski? Po co Rosji drugi Kaukaz? Jaki pożytek z Polski? Mały kraik bez zasobów interesujących kogokolwiek. Bez siły roboczej, bo ta wyjechała do Niemiec i innych krajów UE. Angela Merkel postarała się żeby ominąć Polskę rurociągiem gazowym. Przesunęła okupacyjną armię USA do Polski. Odsunęła granicę wojny z Odry na Bug. Co więcej? Polska , gdyby co, bedzie dla Rosji jedynie celem, o co postarał się rząd Polski na prośbę mocodawców z Białego Domu” – uważa prof. dr hab. Janusz Ruszkowski, prof. Instytutu Politologii i Europeistyki.

Gdyby Ameryka dążyła do wsparcia Polski i wschodniej granicy NATO, przekazałaby sprzęt, a nie wysyłała do Polski wojska ofensywne. Polska jest traktowana jako kolonia a nie sojusznik i przyjaciel. Jaki cel mogą mieć te brygady US Army oprócz wzmocnienia wschodniej flanki NATO? Pewnie pilnować porządku, aby Polacy byli posłuszni i za bardzo nie myśleli samodzielnie.

Wiele państw wschodnich wyraziło obawy dotyczące ćwiczeń, scenariusz i liczebność zaangażowanych żołnierzy wzbudzają duże zainteresowanie. Jak oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, całkowita liczba żołnierzy i sprzętu ma przekroczyć poziom, podlegający obowiązkowi monitorowania niektórych rodzajów działań wojskowych, ustalonemu przez Wiedeński Traktat z 2011 roku przez OBWE.

 Na to sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ma tylko jedną odpowiedź: „Nie ma żadnego limitu czasowego dotyczącego obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance NATO; zostaną tam tak długo, jak będzie to konieczne” 

JAN RADŽIŪNAS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

 1. PAŃSTWO POLSKIE

  gdy w 1939r. hitlerowcy napadli na polskę to zniszczyli państwo polskie i utworzyli na terytorium polski państwo faszystowskie (totalitarne).

  gdy w 1945r. hitlerowcy uciekali przed armią rosyjską (armią państwa super totalitarnego) to państwo faszystowskie na terytorium polski przestało istnieć.

  przez pewien okres na terytorium polski nie było żadnego państwa.

  jak wtedy polacy/polki byli zorganizowani?

  polki/polacy utworzyli samorządy terytorialne, pracownicze, zawodowe i inne formy samorządu, ponieważ jakaś organizacja społeczeństwa musi istnieć.

  potem za armią rosyjską (armią państwa super totalitarnego) przybyli politycy polscy podporządkowani, podlegli politykom rosyjskim, którzy zniszczyli samorządy i …..

  UTWORZYLI SUPER TOTALITARNE PAŃSTWO SOCJALISTYCZNE NA WZÓR PAŃSTWA ROSYJSKIEGO.

  PAŃSTWO POLSKIE DO DZISIAJ JEST PAŃSTWEM TYPU ROSYJSKIEGO, CZYLI BARDZO SCENTRALIZOWANYM, HIERARCHICZNYM I WIELOSZCZEBLOWYM (centrala, województwo, powiat, gmina), RZĄDZONYM PRZEZ JEDNEGO CZŁOWIEKA (WODZA O BARDZO DUŻEJ WŁADZY) Z BARDZO MAŁYMI KOMPETENCJAMI WŁADZY LOKALNEJ.

  PAŃSTWO POLSKIE DO DZISIAJ JEST PAŃSTWEM WZOROWANYM NA PAŃSTWIE ROSYJSKIM

  Z NIEWIELKIMI ZMIANAMI:

  1. TERAZ JEST WIĘCEJ URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH.

  2. TERAZ JEST O WIELE WIĘCEJ PRZEPISÓW PRAWA, CZYLI ZAKAZÓW I NAKAZÓW NIŻ KIEDYŚ.

  3. PAŃSTWO NIE JEST WŁAŚCICIELEM WSZYSTKICH ZAKŁADÓW PRACY (ISTNIEJE WŁASNOŚĆ PRYWATNA).

  4. KIEDYŚ NIE BYŁO TAKIEJ INDOKTRYNACJI W ŚRODKACH MASOWEGO PRZEKAZU, PONIEWAŻ KIEDYŚ NIE BYŁO ŚRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU PROPAGANDY (TELEWIZJA, RADIO, WIELONAKŁADOWE GAZETY, INTERNET, ITD.).

  5. KIEDYŚ IDEOLOGIĄ PANUJĄCĄ, PAŃSTWOWĄ BYŁ MARKSIZM – LENINIZM A TERAZ KATOLICYZM – NACJONALIZM.

  6. KIEDYŚ OBYWATELE NIE BYLI INWIGILOWANI PRZEZ KAMERY W BUDYNKACH SĄDÓW, W BUDYNKACH POLICJI, NA ULICACH I CHODNIKACH (MONITORING), W SZKOŁACH, W BANKACH, W SKLEPACH, W DOMACH KULTURY, ITD. A TERAZ SĄ W TYCH MIEJSCACH INWIGILOWANI PRZEZ KAMERY (SPEŁNIŁA SIĘ WIZJA GEORGA ORWELLA Z KSIĄŻKI ,,ROK 1984”).

  gdy terytorium polski opuściła armia radziecka ich miejsce na terytorium polski zajęła armia usa.

  zatem najpierw niemcy, potem rosjanie a teraz amerykanie.

  I TO MA BYĆ NIEPODLEGŁOŚĆ????

  myślę i czuję, a więc istnieję

  radek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*