Marszałkowie Sejmu nagle odwołali spotkanie w Niemczech. Powodem “ważne wydarzenia krajowe”

Spotkanie prezydium Bundestagu z prezydium polskiego Sejmu nie dojdzie do skutku. – Na wyjazd zdecydowała się zbyt mała liczba wicemarszałków Sejmu – informuje Centrum Informacyjne Sejmu.

O tym, że nie dojdzie do spotkania przedstawicieli niemieckiego Bundestagu z prezydium polskiego Sejmu Informuje “Rzeczpospolita”. Do spotkania miało dojść w zamku Hambach w Nadrenii-Palatynacie. Spotkanie odwołał marszałek Sejmu Marek Kuchciński. 

Spotkania prezydiów polskiego Sejmu i Bundestagu nie będzie

– Na udział w planowanym na środę posiedzeniu obu Prezydiów zdecydowała się zbyt mała liczba wicemarszałków Sejmu. Reprezentacja nie przekroczyłaby połowy składu całego Prezydium, co spowodowało, że Marszałek Sejmu zdecydował o odwołaniu wyjazdu polskiej delegacji. Politycy, którzy nie zdecydowali się na wyjazd do Niemiec, wskazywali na ważne wydarzenia krajowe – mówi “Rzeczpospolitej” Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

Do Niemiec oprócz wicemarszałków Sejmu: Beaty Mazurek, Ryszarda Terleckiego i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej pojechać mieli Izabela Kloc i Bartłomiej Wróblewski z PiS.

GAZETA.PL

Więcej postów