Szydło o swojej przyszłości i zmianach w rządzie. Jest już po rozmowie z Kaczyńskim

Po tym, gdy Beata Szydło przestała być szefową rządu, co chwila pojawiają się spekulacje na temat jej dalszej politycznej kariery.  Była premier na temat swojej zawodowej przyszłości rozmawiała ostatnio – i to wielokrotnie – z samym Jarosławem Kaczyńskim. Szydło w wywiadzie dla Polsat News odniosła się m.in. do swojego startu w eurowyborach i do zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Beata Szydło zabrała głos w sprawie rekonstrukcji rządu. – Nie widzę żadnych oznak ani symptomów, aby takie zmiany miały nastąpić. Oczywiście, przed nami cały proces wyborczy, bo mamy jesienią wybory samorządowe, potem do europarlamentu i jeżeli któryś z polityków, pracujących w tej chwili w rządzie, czy też w prezydium Sejmu, czy klubu, będzie kandydował, to naturalną rzeczą jest to, że takie zmiany będą konieczne. Ale nie ma w tej chwili powodu do rozmowy na temat zmian w rządzie – stwierdziła wicepremier, która nawiązała też do swojej politycznej przyszłości. Jak zdradziła, omawiała tę sprawę z Jarosławem Kaczyńskim.

Rozmawialiśmy wielokrotnie, tu są różne warianty i możliwości. Sytuacja się zmienia, również dynamika polityczna się zmienia. Oczywiście, w polityce – jak w życiu, nie wyklucza się nigdy żadnych rozwiązań

 – dyplomatycznie powiedziała Szydło, co oznacza, że jej start w wyborach do Paralmentu Europejskiego wydaje się bardzo prawdopodobny.

SE.PL

Więcej postów